LADIA - OLTALEX SRL
Revenue
5.9M
2024
Profit
225 lei
2024
Employees
14
2024
Margin
0,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LADIA - OLTALEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 5.9M lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #170 la cifra de afaceri, #2.692 la profit, #299 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LADIA - OLTALEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 5.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #170 la cifra de afaceri, #2.692 la profit, #299 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 2.8× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| K & M IMPORT-EXPORT SRL | 7M | 14 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| DORACIM SRL | 7.7M | 14 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CALMAR SRL | 7.8M | 15 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ROX FOREST EXCLUSIV SRL | 8.5M | 14 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| TURISM DANDU SRL | 7.8M | 13 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ENTAGRI SRL | 7.9M | 15 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CICIOU FOREST S.R.L. | 8.5M | 14 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| LUPU TRANS SRL | 7.4M | 15 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| MANELEMN SRL | 6.9M | 12 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FOREST LAND SRL | 7.3M | 13 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ COVASNA
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.0%
- CA / angajat
- 549K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.9M
- Profit net
- 225 lei
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.9M | 225 lei | 14 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LADIA - OLTALEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LADIA - OLTALEX SRL(current)
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 14
- Profit
- 225 lei
- Rank RO
- #32.353
- K & M IMPORT-EXPORT SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 14
- Profit
- -16.9K
- Rank RO
- #34.774
- DORACIM SRL
- Revenue
- 7.7M
- Employees
- 14
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #32.252
- CALMAR SRL
- Revenue
- 7.8M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #31.808
- ROX FOREST EXCLUSIV SRL
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #29.869
- TURISM DANDU SRL
- Revenue
- 7.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 509K
- Rank RO
- #31.786
- ENTAGRI SRL
- Revenue
- 7.9M
- Employees
- 15
- Profit
- 193K
- Rank RO
- #31.430
- CICIOU FOREST S.R.L.
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 77.3K
- Rank RO
- #29.626
- LUPU TRANS SRL
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 183K
- Rank RO
- #33.405
- MANELEMN SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 10.1K
- Rank RO
- #35.252
- FOREST LAND SRL
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 392K
- Rank RO
- #33.659
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LADIA - OLTALEX SRL(current) | 5.9M | 14 | 225 lei | #32.353 |
| K & M IMPORT-EXPORT SRL | 7M | 14 | -16.9K | #34.774 |
| DORACIM SRL | 7.7M | 14 | 2.2M | #32.252 |
| CALMAR SRL | 7.8M | 15 | 1.3M | #31.808 |
| ROX FOREST EXCLUSIV SRL | 8.5M | 14 | 1.1M | #29.869 |
| TURISM DANDU SRL | 7.8M | 13 | 509K | #31.786 |
| ENTAGRI SRL | 7.9M | 15 | 193K | #31.430 |
| CICIOU FOREST S.R.L. | 8.5M | 14 | 77.3K | #29.626 |
| LUPU TRANS SRL | 7.4M | 15 | 183K | #33.405 |
| MANELEMN SRL | 6.9M | 12 | 10.1K | #35.252 |
| FOREST LAND SRL | 7.3M | 13 | 392K | #33.659 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LADIA - OLTALEX SRL(you) | K & M IMPORT-EXPORT SRL | DORACIM SRL | CALMAR SRL | ROX FOREST EXCLUSIV SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.9M | 7M | 7.7M | 7.8M | 8.5M |
| Profit | 225 lei | -16.9K | 2.2M | 1.3M | 1.1M |
| Margin | 0,0% | -0,2% | 28,6% | 16,3% | 12,4% |
| Employees | 14 | 14 | 14 | 15 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LADIA - OLTALEX SRL”.