LACTO BIO LIV SRL
Revenue
1.5M
2024
Profit
182K
2024
Employees
3
2024
Margin
6,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LACTO BIO LIV SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #3.671 la cifra de afaceri, #3.448 la profit, #4.576 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LACTO BIO LIV SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #3.671 la cifra de afaceri, #3.448 la profit, #4.576 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGRO COMB B C SRL | 2.9M | 3 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CRISAN I & CO SOCIETATE IN NUME COLECTIV | 2.6M | 3 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SUNNY FARM S.R.L. | 2.8M | 3 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| GYN DM AGROZOO SRL | 2.8M | 3 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| NAVCOM S.R.L. | 2.8M | 3 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRICOLA PREAJBA S.R.L. | 2.8M | 3 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROTRANS BARBU SRL | 2.9M | 3 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MICOL COLATI SRL | 2.9M | 3 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| PAVINVEST SRL | 2.9M | 3 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIGREENMAX S.R.L. | 2.9M | 3 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.4%
- CA / angajat
- 943K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 182K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 182K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LACTO BIO LIV SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LACTO BIO LIV SRL(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 3
- Profit
- 182K
- Rank RO
- #71.559
- AGRO COMB B C SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 12.9K
- Rank RO
- #70.506
- CRISAN I & CO SOCIETATE IN NUME COLECTIV
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 3
- Profit
- 14.1K
- Rank RO
- #76.055
- SUNNY FARM S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 3
- Profit
- -931K
- Rank RO
- #71.608
- GYN DM AGROZOO SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 894K
- Rank RO
- #71.373
- NAVCOM S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 3
- Profit
- -89.1K
- Rank RO
- #71.785
- AGRICOLA PREAJBA S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 370K
- Rank RO
- #71.259
- AGROTRANS BARBU SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 245K
- Rank RO
- #71.172
- MICOL COLATI SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 6.4K
- Rank RO
- #71.078
- PAVINVEST SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 942K
- Rank RO
- #71.028
- AGRIGREENMAX S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 3
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #71.011
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LACTO BIO LIV SRL(current) | 1.5M | 3 | 182K | #71.559 |
| AGRO COMB B C SRL | 2.9M | 3 | 12.9K | #70.506 |
| CRISAN I & CO SOCIETATE IN NUME COLECTIV | 2.6M | 3 | 14.1K | #76.055 |
| SUNNY FARM S.R.L. | 2.8M | 3 | -931K | #71.608 |
| GYN DM AGROZOO SRL | 2.8M | 3 | 894K | #71.373 |
| NAVCOM S.R.L. | 2.8M | 3 | -89.1K | #71.785 |
| AGRICOLA PREAJBA S.R.L. | 2.8M | 3 | 370K | #71.259 |
| AGROTRANS BARBU SRL | 2.9M | 3 | 245K | #71.172 |
| MICOL COLATI SRL | 2.9M | 3 | 6.4K | #71.078 |
| PAVINVEST SRL | 2.9M | 3 | 942K | #71.028 |
| AGRIGREENMAX S.R.L. | 2.9M | 3 | -1.1M | #71.011 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LACTO BIO LIV SRL(you) | AGRO COMB B C SRL | CRISAN I & CO SOCIETATE IN NUME COLECTIV | SUNNY FARM S.R.L. | GYN DM AGROZOO SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 2.9M | 2.6M | 2.8M | 2.8M |
| Profit | 182K | 12.9K | 14.1K | -931K | 894K |
| Margin | 6,4% | 0,4% | 0,5% | -32,9% | 31,5% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LACTO BIO LIV SRL”.