LACTIS SRL

CUI 6348668·Industria alimentară·Harghita·Founded 2024

Revenue

9.3M

2024

Profit

203K

2024

Employees

43

2024

Margin

2,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

LACTIS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 9.3M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #836 la cifra de afaceri, #1.727 la profit, #599 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
LACTIS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 9.3M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
Poziție în industrie
În industria de Industria alimentară (România), compania este #836 la cifra de afaceri, #1.727 la profit, #599 la număr angajați din 13.660 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#836 din 13.660 companii

Top 6.1%

Vezi clasamentul

După profit

#1.727 din 13.660 companii

Top 12.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#599 din 13.660 companii

Top 4.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
6.2M lei
Marjă medie
4.9%
Angajați medie
12

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri9.3M lei vs medie industrie 6.2M lei

Compania este 1.5× față de media industriei

Marjă profit2.0% vs medie industrie 4.9%

Compania este 0.4× față de media industriei

Angajați43 vs medie industrie 12

Compania este 3.7× față de media industriei

Industry intelligence

Industria alimentară (CAEN 10) — 2024

Industry size

84.9B

RON revenue

Total companies

13.660

Total employees

158.407

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
END-IBO SRL11.3M45Industria alimentară
NICODIN FINECAKES SRL10.5M43Industria alimentară
PANAUR SRL10.4M41Industria alimentară
CORNELIUS SRL10.6M41Industria alimentară
RIP-ROP SRL12.3M41Industria alimentară
DULCELLE FACTORY S.R.L.9.7M42Industria alimentară
CHOCOLADA ADRIDEN SRL10.7M41Industria alimentară
PANVIL PAN S.R.L.10.1M40Industria alimentară
HERBARUM VERONICAE S.R.L.10.1M47Industria alimentară
DUNAV PROD S.R.L.11.2M42Industria alimentară

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
2.0%
CA / angajat
240K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 3%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    9.3M
    Profit net
    203K
    Angajați
    43

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la LACTIS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricLACTIS SRL(you)END-IBO SRLNICODIN FINECAKES SRLPANAUR SRLCORNELIUS SRL
Revenue
9.3M
11.3M
10.5M
10.4M
10.6M
Profit
203K
1.7M
-710K
846K
167K
Margin
2,0%
15,0%
-6,8%
8,2%
1,6%
Employees
43
45
43
41
41
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “LACTIS SRL”.