LACOSTA SRL
Revenue
6.6M
2024
Profit
663K
2024
Employees
35
2024
Margin
9,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LACOSTA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în IALOMITA, având o cifră de afaceri de 6.6M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #802 la cifra de afaceri, #1.065 la profit, #442 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LACOSTA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în IALOMITA, având o cifră de afaceri de 6.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #802 la cifra de afaceri, #1.065 la profit, #442 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 5.9× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 8.2× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OSIRIS COM SRL | 6.7M | 36 | Alimentație și servicii |
| KARPATIKA INVEST SRL | 6.8M | 33 | Alimentație și servicii |
| VELDONI INTERNATIONAL PROD SRL | 6.8M | 33 | Alimentație și servicii |
| IVAN GRUP SRL | 7M | 34 | Alimentație și servicii |
| MILK AND COFFEE S.R.L. | 7.3M | 35 | Alimentație și servicii |
| NOCHE CALIENTE SRL | 7.3M | 35 | Alimentație și servicii |
| ZOAR ONLINE SRL | 6.4M | 36 | Alimentație și servicii |
| HATE SRL | 6.4M | 34 | Alimentație și servicii |
| ANDRANIC PROD SRL | 7.1M | 36 | Alimentație și servicii |
| AMI COM SRL | 6.5M | 33 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IALOMITA
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.9%
- CA / angajat
- 192K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.6M
- Profit net
- 663K
- Angajați
- 35
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.6M | 663K | 35 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LACOSTA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LACOSTA SRL(current)
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 35
- Profit
- 663K
- Rank RO
- #36.086
- OSIRIS COM SRL
- Revenue
- 6.7M
- Employees
- 36
- Profit
- 799K
- Rank RO
- #36.399
- KARPATIKA INVEST SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 33
- Profit
- 318K
- Rank RO
- #35.978
- VELDONI INTERNATIONAL PROD SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 33
- Profit
- 974K
- Rank RO
- #35.774
- IVAN GRUP SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 34
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #34.879
- MILK AND COFFEE S.R.L.
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 35
- Profit
- 530K
- Rank RO
- #33.886
- NOCHE CALIENTE SRL
- Revenue
- 7.3M
- Employees
- 35
- Profit
- 521K
- Rank RO
- #33.820
- ZOAR ONLINE SRL
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 36
- Profit
- 86.9K
- Rank RO
- #37.606
- HATE SRL
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 34
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #37.713
- ANDRANIC PROD SRL
- Revenue
- 7.1M
- Employees
- 36
- Profit
- 789K
- Rank RO
- #34.366
- AMI COM SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 33
- Profit
- 198K
- Rank RO
- #37.255
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LACOSTA SRL(current) | 6.6M | 35 | 663K | #36.086 |
| OSIRIS COM SRL | 6.7M | 36 | 799K | #36.399 |
| KARPATIKA INVEST SRL | 6.8M | 33 | 318K | #35.978 |
| VELDONI INTERNATIONAL PROD SRL | 6.8M | 33 | 974K | #35.774 |
| IVAN GRUP SRL | 7M | 34 | 103K | #34.879 |
| MILK AND COFFEE S.R.L. | 7.3M | 35 | 530K | #33.886 |
| NOCHE CALIENTE SRL | 7.3M | 35 | 521K | #33.820 |
| ZOAR ONLINE SRL | 6.4M | 36 | 86.9K | #37.606 |
| HATE SRL | 6.4M | 34 | 1.3M | #37.713 |
| ANDRANIC PROD SRL | 7.1M | 36 | 789K | #34.366 |
| AMI COM SRL | 6.5M | 33 | 198K | #37.255 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LACOSTA SRL(you) | OSIRIS COM SRL | KARPATIKA INVEST SRL | VELDONI INTERNATIONAL PROD SRL | IVAN GRUP SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.6M | 6.7M | 6.8M | 6.8M | 7M |
| Profit | 663K | 799K | 318K | 974K | 103K |
| Margin | 9,9% | 12,0% | 4,7% | 14,3% | 1,5% |
| Employees | 35 | 36 | 33 | 33 | 34 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LACOSTA SRL”.