LA CURCANU SRL
Revenue
5.8M
2024
Profit
10.2K
2024
Employees
11
2024
Margin
0,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
LA CURCANU SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 5.8M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #4.551 la cifra de afaceri, #43.454 la profit, #3.877 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- LA CURCANU SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 5.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #4.551 la cifra de afaceri, #43.454 la profit, #3.877 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 3.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ADYCOM & GEO SRL | 5.5M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| MUNDIFARM SRL | 6M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| CIPRY & LUCY BEST S.R.L. | 5.8M | 10 | Comerț cu amănuntul |
| RURAL ROBIANDRAS S.R.L. | 6.7M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| INSULA ENERGIEI SRL | 5.9M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| MIG FARM SRL | 5.9M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| TADI MARKET AG S.R.L. | 5.9M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| SCARABEUS SRL | 5.9M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| FONIC-IMPEX SRL | 5.8M | 11 | Comerț cu amănuntul |
| AZARIA FARM SRL | 6M | 11 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.2%
- CA / angajat
- 534K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.8M
- Profit net
- 10.2K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.8M | 10.2K | 11 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la LA CURCANU SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- LA CURCANU SRL(current)
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 10.2K
- Rank RO
- #40.407
- ADYCOM & GEO SRL
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 11
- Profit
- 163K
- Rank RO
- #42.878
- MUNDIFARM SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 12
- Profit
- 225K
- Rank RO
- #39.622
- CIPRY & LUCY BEST S.R.L.
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 10
- Profit
- 168K
- Rank RO
- #41.093
- RURAL ROBIANDRAS S.R.L.
- Revenue
- 6.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 249K
- Rank RO
- #36.330
- INSULA ENERGIEI SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 297K
- Rank RO
- #40.397
- MIG FARM SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 23.6K
- Rank RO
- #40.388
- TADI MARKET AG S.R.L.
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 45.5K
- Rank RO
- #40.215
- SCARABEUS SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 337K
- Rank RO
- #40.096
- FONIC-IMPEX SRL
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 11
- Profit
- 141K
- Rank RO
- #41.067
- AZARIA FARM SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 11
- Profit
- 136K
- Rank RO
- #39.699
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| LA CURCANU SRL(current) | 5.8M | 11 | 10.2K | #40.407 |
| ADYCOM & GEO SRL | 5.5M | 11 | 163K | #42.878 |
| MUNDIFARM SRL | 6M | 12 | 225K | #39.622 |
| CIPRY & LUCY BEST S.R.L. | 5.8M | 10 | 168K | #41.093 |
| RURAL ROBIANDRAS S.R.L. | 6.7M | 11 | 249K | #36.330 |
| INSULA ENERGIEI SRL | 5.9M | 11 | 297K | #40.397 |
| MIG FARM SRL | 5.9M | 11 | 23.6K | #40.388 |
| TADI MARKET AG S.R.L. | 5.9M | 11 | 45.5K | #40.215 |
| SCARABEUS SRL | 5.9M | 11 | 337K | #40.096 |
| FONIC-IMPEX SRL | 5.8M | 11 | 141K | #41.067 |
| AZARIA FARM SRL | 6M | 11 | 136K | #39.699 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | LA CURCANU SRL(you) | ADYCOM & GEO SRL | MUNDIFARM SRL | CIPRY & LUCY BEST S.R.L. | RURAL ROBIANDRAS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.8M | 5.5M | 6M | 5.8M | 6.7M |
| Profit | 10.2K | 163K | 225K | 168K | 249K |
| Margin | 0,2% | 3,0% | 3,7% | 2,9% | 3,7% |
| Employees | 11 | 11 | 12 | 10 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “LA CURCANU SRL”.