KRONPERFORMANCE S.R.L.
Revenue
21.1K
2024
Profit
908 lei
2024
Employees
—
2024
Margin
4,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
KRONPERFORMANCE S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 21.1K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #23.024 la cifra de afaceri, #15.247 la profit, #20.768 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- KRONPERFORMANCE S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 21.1K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #23.024 la cifra de afaceri, #15.247 la profit, #20.768 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TOYO BRAND SOLUTIONS SRL | 21.3K | 1 | Comerț en-gros |
| IUCOR AUTO S.R.L. | 21.9K | 1 | Comerț en-gros |
| HSC AUTO SERVICE S.R.L. | 20.1K | 1 | Comerț en-gros |
| FORTUNA LOMAG S.R.L. | 20K | 1 | Comerț en-gros |
| AUTO ATAC SRL | 19.9K | 1 | Comerț en-gros |
| PROABS TRANSFORMERS SRL | 19.8K | 1 | Comerț en-gros |
| AUTO PARTS 101 SRL | 19.6K | 1 | Comerț en-gros |
| SM TRADE S.R.L. | 22.8K | 1 | Comerț en-gros |
| AUTHENTIC EURO SMART S.R.L. | 23K | 1 | Comerț en-gros |
| OLMEDO IMPEX S.R.L. | 23.1K | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.3%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 70%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 21.1K
- Profit net
- 908 lei
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 21.1K | 908 lei | — |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la KRONPERFORMANCE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- KRONPERFORMANCE S.R.L.(current)
- Revenue
- 21.1K
- Employees
- 0
- Profit
- 908 lei
- Rank RO
- #629.604
- TOYO BRAND SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 21.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.7K
- Rank RO
- #628.842
- IUCOR AUTO S.R.L.
- Revenue
- 21.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.3K
- Rank RO
- #627.338
- HSC AUTO SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 20.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 7.6K
- Rank RO
- #632.228
- FORTUNA LOMAG S.R.L.
- Revenue
- 20K
- Employees
- 1
- Profit
- -6.3K
- Rank RO
- #632.425
- AUTO ATAC SRL
- Revenue
- 19.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 0 lei
- Rank RO
- #633.140
- PROABS TRANSFORMERS SRL
- Revenue
- 19.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -53.2K
- Rank RO
- #633.312
- AUTO PARTS 101 SRL
- Revenue
- 19.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 4K
- Rank RO
- #633.842
- SM TRADE S.R.L.
- Revenue
- 22.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -82.4K
- Rank RO
- #625.208
- AUTHENTIC EURO SMART S.R.L.
- Revenue
- 23K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.4K
- Rank RO
- #624.493
- OLMEDO IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 23.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -26.3K
- Rank RO
- #624.267
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| KRONPERFORMANCE S.R.L.(current) | 21.1K | 0 | 908 lei | #629.604 |
| TOYO BRAND SOLUTIONS SRL | 21.3K | 1 | 8.7K | #628.842 |
| IUCOR AUTO S.R.L. | 21.9K | 1 | 2.3K | #627.338 |
| HSC AUTO SERVICE S.R.L. | 20.1K | 1 | 7.6K | #632.228 |
| FORTUNA LOMAG S.R.L. | 20K | 1 | -6.3K | #632.425 |
| AUTO ATAC SRL | 19.9K | 1 | 0 lei | #633.140 |
| PROABS TRANSFORMERS SRL | 19.8K | 1 | -53.2K | #633.312 |
| AUTO PARTS 101 SRL | 19.6K | 1 | 4K | #633.842 |
| SM TRADE S.R.L. | 22.8K | 1 | -82.4K | #625.208 |
| AUTHENTIC EURO SMART S.R.L. | 23K | 1 | -2.4K | #624.493 |
| OLMEDO IMPEX S.R.L. | 23.1K | 1 | -26.3K | #624.267 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | KRONPERFORMANCE S.R.L.(you) | TOYO BRAND SOLUTIONS SRL | IUCOR AUTO S.R.L. | HSC AUTO SERVICE S.R.L. | FORTUNA LOMAG S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 21.1K | 21.3K | 21.9K | 20.1K | 20K |
| Profit | 908 lei | 8.7K | 2.3K | 7.6K | -6.3K |
| Margin | 4,3% | 40,8% | 10,7% | 37,8% | -31,3% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “KRONPERFORMANCE S.R.L.”.