KOM - ACAR IMPEX S.R.L.
Revenue
2.6M
2024
Profit
104K
2024
Employees
8
2024
Margin
3,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
KOM - ACAR IMPEX S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #12.386 la cifra de afaceri, #16.975 la profit, #5.550 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- KOM - ACAR IMPEX S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #12.386 la cifra de afaceri, #16.975 la profit, #5.550 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MISS SHINE COSMETICS S.R.L. | 2.5M | 8 | Comerț en-gros |
| AZURO UNIVERSAL SRL | 3.1M | 8 | Comerț en-gros |
| SANDUHAC PROD SRL | 2.7M | 8 | Comerț en-gros |
| MELLA KAR S.R.L. | 2.7M | 8 | Comerț en-gros |
| VODIMEDICOR SRL | 2.3M | 8 | Comerț en-gros |
| ALOE FRUIT TRADE S.R.L. | 2.6M | 7 | Comerț en-gros |
| FONTREVI SRL | 2.7M | 8 | Comerț en-gros |
| POWER MEDICAL S.R.L. | 2.8M | 8 | Comerț en-gros |
| HERBA-MILLEFOLIUM SRL | 2.8M | 8 | Comerț en-gros |
| AGROVIA FURAJE SRL | 2.8M | 8 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.9%
- CA / angajat
- 337K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.6M
- Profit net
- 104K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.6M | 104K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la KOM - ACAR IMPEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- KOM - ACAR IMPEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #74.159
- MISS SHINE COSMETICS S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 8
- Profit
- 371K
- Rank RO
- #77.340
- AZURO UNIVERSAL SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 8
- Profit
- -351K
- Rank RO
- #66.711
- SANDUHAC PROD SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 192K
- Rank RO
- #74.797
- MELLA KAR S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 170K
- Rank RO
- #73.432
- VODIMEDICOR SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- -287K
- Rank RO
- #85.234
- ALOE FRUIT TRADE S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 9.7K
- Rank RO
- #75.309
- FONTREVI SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 118K
- Rank RO
- #73.163
- POWER MEDICAL S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 403K
- Rank RO
- #72.814
- HERBA-MILLEFOLIUM SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 99.3K
- Rank RO
- #72.791
- AGROVIA FURAJE SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 324K
- Rank RO
- #72.684
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| KOM - ACAR IMPEX S.R.L.(current) | 2.6M | 8 | 104K | #74.159 |
| MISS SHINE COSMETICS S.R.L. | 2.5M | 8 | 371K | #77.340 |
| AZURO UNIVERSAL SRL | 3.1M | 8 | -351K | #66.711 |
| SANDUHAC PROD SRL | 2.7M | 8 | 192K | #74.797 |
| MELLA KAR S.R.L. | 2.7M | 8 | 170K | #73.432 |
| VODIMEDICOR SRL | 2.3M | 8 | -287K | #85.234 |
| ALOE FRUIT TRADE S.R.L. | 2.6M | 7 | 9.7K | #75.309 |
| FONTREVI SRL | 2.7M | 8 | 118K | #73.163 |
| POWER MEDICAL S.R.L. | 2.8M | 8 | 403K | #72.814 |
| HERBA-MILLEFOLIUM SRL | 2.8M | 8 | 99.3K | #72.791 |
| AGROVIA FURAJE SRL | 2.8M | 8 | 324K | #72.684 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | KOM - ACAR IMPEX S.R.L.(you) | MISS SHINE COSMETICS S.R.L. | AZURO UNIVERSAL SRL | SANDUHAC PROD SRL | MELLA KAR S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.6M | 2.5M | 3.1M | 2.7M | 2.7M |
| Profit | 104K | 371K | -351K | 192K | 170K |
| Margin | 3,9% | 14,6% | -11,3% | 7,2% | 6,2% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “KOM - ACAR IMPEX S.R.L.”.