KIMM TECHNOLOGY PSI SOLUTION S.R.L.

CUI 46914340·Construcții·Prahova·Founded 2024

Revenue

13.8M

2024

Profit

2.1M

2024

Employees

27

2024

Margin

15,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

KIMM TECHNOLOGY PSI SOLUTION S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 13.8M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.508 la cifra de afaceri, #1.195 la profit, #1.139 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
KIMM TECHNOLOGY PSI SOLUTION S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 13.8M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #1.508 la cifra de afaceri, #1.195 la profit, #1.139 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.508 din 56.726 companii

Top 2.7%

Vezi clasamentul

După profit

#1.195 din 56.726 companii

Top 2.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.139 din 56.726 companii

Top 2.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri13.8M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 6.1× față de media industriei

Marjă profit15.4% vs medie industrie 9.8%

Compania este 1.6× față de media industriei

Angajați27 vs medie industrie 4

Compania este 7.4× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
FLAELY GRUP SRL14.2M27Construcții
LITORAL CONSTRUCT SA13.9M28Construcții
AG CON INVEST SRL13.1M27Construcții
STINMEX CONS S.R.L.14M28Construcții
HOLDING HONDOR STIL SRL14.2M26Construcții
SPEED CARGO SPEDITION SRL13.7M29Construcții
PRO CONFORT WINDOWS SRL14M29Construcții
TEAM-M CONSTRUCT S.R.L.13.5M29Construcții
TERRA URBAN CONSTRUCT SRL13.5M29Construcții
MASTERCLASS AG SRL15.3M27Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
15.4%
CA / angajat
512K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    13.8M
    Profit net
    2.1M
    Angajați
    27

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la KIMM TECHNOLOGY PSI SOLUTION S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricKIMM TECHNOLOGY PSI SOLUTION S.R.L.(you)FLAELY GRUP SRLLITORAL CONSTRUCT SAAG CON INVEST SRLSTINMEX CONS S.R.L.
Revenue
13.8M
14.2M
13.9M
13.1M
14M
Profit
2.1M
487K
119K
931K
2.8M
Margin
15,4%
3,4%
0,9%
7,1%
20,1%
Employees
27
27
28
27
28
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “KIMM TECHNOLOGY PSI SOLUTION S.R.L.”.