Revenue

206K

2024

Profit

47.3K

2024

Employees

2

2024

Margin

22,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

KEIL BAU S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 206K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #12.832 la cifra de afaceri, #11.707 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
KEIL BAU S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 206K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.7%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #12.832 la cifra de afaceri, #11.707 la profit, #4.899 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#12.832 din 28.608 companii

Top 44.9%

Vezi clasamentul

După profit

#11.707 din 28.608 companii

Top 40.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#4.899 din 28.608 companii

Top 17.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri206K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit22.7% vs medie industrie 16.2%

Compania este 1.4× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 3

Compania este 0.7× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MCD METAL PROIECT S.R.L.209K2Activități profesionale
TRA PROCONS S.R.L.207K2Activități profesionale
IKHAYA PROJECT SRL207K2Activități profesionale
IDEEACRIS CAD SOLUTION S.R.L.206K2Activități profesionale
TOMIS ARCHITECTURE GROUP SRL206K2Activități profesionale
STADIA GEOCAR SRL212K2Activități profesionale
ITP LA MIHAI S.R.L.213K2Activități profesionale
CRETU MIHAI SI MATEI CRISTINA ARHITECTI ASOCIATI S.R.L.202K2Activități profesionale
ATELIER PETRENKO S.R.L.202K2Activități profesionale
A.CVS MARINE SRL196K2Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
22.7%
CA / angajat
104K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 42%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    206K
    Profit net
    47.3K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la KEIL BAU S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricKEIL BAU S.R.L.(you)MCD METAL PROIECT S.R.L.TRA PROCONS S.R.L.IKHAYA PROJECT SRLIDEEACRIS CAD SOLUTION S.R.L.
Revenue
206K
209K
207K
207K
206K
Profit
47.3K
9.5K
20.8K
-20K
19.3K
Margin
22,7%
4,6%
10,0%
-9,6%
9,4%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “KEIL BAU S.R.L.”.