KATILA S.R.L.
Revenue
198K
2024
Profit
13.5K
2024
Employees
1
2024
Margin
6,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
KATILA S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 198K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #34.095 la cifra de afaceri, #28.305 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- KATILA S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 198K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #34.095 la cifra de afaceri, #28.305 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| WEST TUNNEL CO. S.R.L. | 199K | 1 | Comerț en-gros |
| TCM RED LAND PREST S.R.L. | 197K | 1 | Comerț en-gros |
| CASA ILEANA SRL | 200K | 1 | Comerț en-gros |
| ILAROM SOLUTIONS SRL | 192K | 1 | Comerț en-gros |
| GEO & SONS CONSULTING S.R.L. | 191K | 1 | Comerț en-gros |
| ALPO SRL | 205K | 1 | Comerț en-gros |
| ATM MED DIVERS SOLUTIONS S.R.L. | 190K | 1 | Comerț en-gros |
| CAWA FARM INTERNATIONAL SRL | 212K | 1 | Comerț en-gros |
| AXA FAM S.R.L. | 183K | 1 | Comerț en-gros |
| MUSCALU SOBEK S.R.L. | 182K | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CALARASI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.8%
- CA / angajat
- 198K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 43%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 198K
- Profit net
- 13.5K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 198K | 13.5K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la KATILA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- KATILA S.R.L.(current)
- Revenue
- 198K
- Employees
- 1
- Profit
- 13.5K
- Rank RO
- #389.199
- WEST TUNNEL CO. S.R.L.
- Revenue
- 199K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.3K
- Rank RO
- #388.318
- TCM RED LAND PREST S.R.L.
- Revenue
- 197K
- Employees
- 1
- Profit
- 25.2K
- Rank RO
- #390.152
- CASA ILEANA SRL
- Revenue
- 200K
- Employees
- 1
- Profit
- -66.4K
- Rank RO
- #387.047
- ILAROM SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 192K
- Employees
- 1
- Profit
- 2K
- Rank RO
- #394.249
- GEO & SONS CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 191K
- Employees
- 1
- Profit
- 19.7K
- Rank RO
- #395.326
- ALPO SRL
- Revenue
- 205K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.9K
- Rank RO
- #382.527
- ATM MED DIVERS SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 190K
- Employees
- 1
- Profit
- 162K
- Rank RO
- #395.986
- CAWA FARM INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 212K
- Employees
- 1
- Profit
- 10.1K
- Rank RO
- #376.922
- AXA FAM S.R.L.
- Revenue
- 183K
- Employees
- 1
- Profit
- -4.8K
- Rank RO
- #402.069
- MUSCALU SOBEK S.R.L.
- Revenue
- 182K
- Employees
- 1
- Profit
- -55.3K
- Rank RO
- #403.333
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| KATILA S.R.L.(current) | 198K | 1 | 13.5K | #389.199 |
| WEST TUNNEL CO. S.R.L. | 199K | 1 | 4.3K | #388.318 |
| TCM RED LAND PREST S.R.L. | 197K | 1 | 25.2K | #390.152 |
| CASA ILEANA SRL | 200K | 1 | -66.4K | #387.047 |
| ILAROM SOLUTIONS SRL | 192K | 1 | 2K | #394.249 |
| GEO & SONS CONSULTING S.R.L. | 191K | 1 | 19.7K | #395.326 |
| ALPO SRL | 205K | 1 | 2.9K | #382.527 |
| ATM MED DIVERS SOLUTIONS S.R.L. | 190K | 1 | 162K | #395.986 |
| CAWA FARM INTERNATIONAL SRL | 212K | 1 | 10.1K | #376.922 |
| AXA FAM S.R.L. | 183K | 1 | -4.8K | #402.069 |
| MUSCALU SOBEK S.R.L. | 182K | 1 | -55.3K | #403.333 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | KATILA S.R.L.(you) | WEST TUNNEL CO. S.R.L. | TCM RED LAND PREST S.R.L. | CASA ILEANA SRL | ILAROM SOLUTIONS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 198K | 199K | 197K | 200K | 192K |
| Profit | 13.5K | 4.3K | 25.2K | -66.4K | 2K |
| Margin | 6,8% | 2,1% | 12,8% | -33,2% | 1,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “KATILA S.R.L.”.