KATALEYA&BAD CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
1M
2024
Profit
26.3K
2024
Employees
2
2024
Margin
2,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
KATALEYA&BAD CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #11.265 la cifra de afaceri, #19.489 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- KATALEYA&BAD CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #11.265 la cifra de afaceri, #19.489 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INTERCONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 2 | Construcții |
| MATIBI CONSTRUCT SRL | 1.1M | 2 | Construcții |
| CANARIA DECOR S.R.L. | 1.1M | 2 | Construcții |
| TANSSAM SRL | 1.1M | 2 | Construcții |
| MATTO TOP S.R.L. | 1.1M | 2 | Construcții |
| RUDY FIER FORJAT S.R.L. | 1.1M | 2 | Construcții |
| SYSTEM GLOBAL LUKMONTAGGI S.R.L. | 1.1M | 2 | Construcții |
| CONSULTANTA PENTRU INFRASTRUCTURI TERESTRE - CONSIT SA | 1.1M | 2 | Construcții |
| I & C ARRO GRUP SRL | 1.1M | 2 | Construcții |
| ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TELEORMAN
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.5%
- CA / angajat
- 531K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 16%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1M
- Profit net
- 26.3K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1M | 26.3K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la KATALEYA&BAD CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- KATALEYA&BAD CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 1M
- Employees
- 2
- Profit
- 26.3K
- Rank RO
- #147.312
- INTERCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 283K
- Rank RO
- #141.255
- MATIBI CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 231K
- Rank RO
- #140.941
- CANARIA DECOR S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 261K
- Rank RO
- #147.181
- TANSSAM SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- -192K
- Rank RO
- #147.556
- MATTO TOP S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 888K
- Rank RO
- #147.055
- RUDY FIER FORJAT S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 270K
- Rank RO
- #147.639
- SYSTEM GLOBAL LUKMONTAGGI S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 922K
- Rank RO
- #146.960
- CONSULTANTA PENTRU INFRASTRUCTURI TERESTRE - CONSIT SA
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 96.1K
- Rank RO
- #147.692
- I & C ARRO GRUP SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 6.6K
- Rank RO
- #146.822
- ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 49.9K
- Rank RO
- #146.811
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| KATALEYA&BAD CONSTRUCT S.R.L.(current) | 1M | 2 | 26.3K | #147.312 |
| INTERCONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 2 | 283K | #141.255 |
| MATIBI CONSTRUCT SRL | 1.1M | 2 | 231K | #140.941 |
| CANARIA DECOR S.R.L. | 1.1M | 2 | 261K | #147.181 |
| TANSSAM SRL | 1.1M | 2 | -192K | #147.556 |
| MATTO TOP S.R.L. | 1.1M | 2 | 888K | #147.055 |
| RUDY FIER FORJAT S.R.L. | 1.1M | 2 | 270K | #147.639 |
| SYSTEM GLOBAL LUKMONTAGGI S.R.L. | 1.1M | 2 | 922K | #146.960 |
| CONSULTANTA PENTRU INFRASTRUCTURI TERESTRE - CONSIT SA | 1.1M | 2 | 96.1K | #147.692 |
| I & C ARRO GRUP SRL | 1.1M | 2 | 6.6K | #146.822 |
| ARSINTE SMART CONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 2 | 49.9K | #146.811 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | KATALEYA&BAD CONSTRUCT S.R.L.(you) | INTERCONSTRUCT S.R.L. | MATIBI CONSTRUCT SRL | CANARIA DECOR S.R.L. | TANSSAM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1M | 1.1M | 1.1M | 1.1M | 1.1M |
| Profit | 26.3K | 283K | 231K | 261K | -192K |
| Margin | 2,5% | 25,0% | 20,4% | 24,5% | -18,2% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “KATALEYA&BAD CONSTRUCT S.R.L.”.