KARM CONSTRUCT UTIL S.R.L.

CUI 43895384·Construcții·Galati·Founded 2024

Revenue

85K

2024

Profit

31.3K

2024

Employees

1

2024

Margin

36,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

KARM CONSTRUCT UTIL S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 85K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #24.255 la cifra de afaceri, #14.461 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 36.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
KARM CONSTRUCT UTIL S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 85K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 36.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #24.255 la cifra de afaceri, #14.461 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#24.255 din 39.568 companii

Top 61.3%

Vezi clasamentul

După profit

#14.461 din 39.568 companii

Top 36.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#15.128 din 39.568 companii

Top 38.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri85K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit36.8% vs medie industrie 11.2%

Compania este 3.3× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GLOBAL ENERGY SERVICES SRL84.9K1Construcții
ALITECH SOLUTIONS S.R.L.85.1K1Construcții
DECOR HOUSE NELU S.R.L.84.9K1Construcții
RVI FAMILY S.R.L.84.5K1Construcții
MARIJIM S.R.L.84.3K1Construcții
SABBAH IT SOLUTIONS S.R.L.84.3K1Construcții
AQUALUMY MAGI S.R.L.86.3K1Construcții
MIRZGEO PAINTER S.R.L.83.6K1Construcții
VAD VIO TERM S.R.L.86.9K1Construcții
INSTAL Y DA GIULI S.R.L.87.2K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
36.8%
CA / angajat
85K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 57%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    85K
    Profit net
    31.3K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la KARM CONSTRUCT UTIL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricKARM CONSTRUCT UTIL S.R.L.(you)GLOBAL ENERGY SERVICES SRLALITECH SOLUTIONS S.R.L.DECOR HOUSE NELU S.R.L.RVI FAMILY S.R.L.
Revenue
85K
84.9K
85.1K
84.9K
84.5K
Profit
31.3K
24K
55.3K
11.2K
31.8K
Margin
36,8%
28,3%
64,9%
13,2%
37,6%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “KARM CONSTRUCT UTIL S.R.L.”.