KAR-TRACT S.R.L.
Revenue
2.7M
2024
Profit
164K
2024
Employees
5
2024
Margin
6,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
KAR-TRACT S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #9.792 la cifra de afaceri, #11.057 la profit, #9.846 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- KAR-TRACT S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #9.792 la cifra de afaceri, #11.057 la profit, #9.846 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BROTHERS CENTER SRL | 2.7M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| UE SHOPPING SRL | 2.7M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| INA - ONELA & DEM SRL | 2.7M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| SILAUR & COMP SRL | 2.8M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| ZAFIRA MARKET ZVEZDA S.R.L. | 2.6M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| MIRALIN BUILDING SRL | 2.8M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| GALIUMFARM S.R.L. | 2.8M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| G&G LA TARKO SRL | 2.6M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| OPTICA VISTA SRL | 2.8M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| GMBH-COMP LORESTAN SRL | 2.5M | 5 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.1%
- CA / angajat
- 536K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.7M
- Profit net
- 164K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.7M | 164K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la KAR-TRACT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- KAR-TRACT S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 164K
- Rank RO
- #74.510
- BROTHERS CENTER SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 5
- Profit
- -164K
- Rank RO
- #74.830
- UE SHOPPING SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 5
- Profit
- -77.6K
- Rank RO
- #73.557
- INA - ONELA & DEM SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 187K
- Rank RO
- #73.451
- SILAUR & COMP SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 34.7K
- Rank RO
- #73.055
- ZAFIRA MARKET ZVEZDA S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 302K
- Rank RO
- #76.181
- MIRALIN BUILDING SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 5
- Profit
- -1.4M
- Rank RO
- #72.715
- GALIUMFARM S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 135K
- Rank RO
- #72.530
- G&G LA TARKO SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 5
- Profit
- -10.9K
- Rank RO
- #76.478
- OPTICA VISTA SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 920K
- Rank RO
- #71.573
- GMBH-COMP LORESTAN SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 5
- Profit
- -80.3K
- Rank RO
- #77.876
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| KAR-TRACT S.R.L.(current) | 2.7M | 5 | 164K | #74.510 |
| BROTHERS CENTER SRL | 2.7M | 5 | -164K | #74.830 |
| UE SHOPPING SRL | 2.7M | 5 | -77.6K | #73.557 |
| INA - ONELA & DEM SRL | 2.7M | 5 | 187K | #73.451 |
| SILAUR & COMP SRL | 2.8M | 5 | 34.7K | #73.055 |
| ZAFIRA MARKET ZVEZDA S.R.L. | 2.6M | 5 | 302K | #76.181 |
| MIRALIN BUILDING SRL | 2.8M | 5 | -1.4M | #72.715 |
| GALIUMFARM S.R.L. | 2.8M | 5 | 135K | #72.530 |
| G&G LA TARKO SRL | 2.6M | 5 | -10.9K | #76.478 |
| OPTICA VISTA SRL | 2.8M | 5 | 920K | #71.573 |
| GMBH-COMP LORESTAN SRL | 2.5M | 5 | -80.3K | #77.876 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | KAR-TRACT S.R.L.(you) | BROTHERS CENTER SRL | UE SHOPPING SRL | INA - ONELA & DEM SRL | SILAUR & COMP SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.7M | 2.7M | 2.7M | 2.7M | 2.8M |
| Profit | 164K | -164K | -77.6K | 187K | 34.7K |
| Margin | 6,1% | -6,2% | -2,8% | 6,8% | 1,3% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “KAR-TRACT S.R.L.”.