KAPALAUR S.R.L.
Revenue
541K
2024
Profit
7.5K
2024
Employees
4
2024
Margin
1,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
KAPALAUR S.R.L. este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 541K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #7.811 la cifra de afaceri, #10.734 la profit, #6.085 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- KAPALAUR S.R.L. este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 541K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #7.811 la cifra de afaceri, #10.734 la profit, #6.085 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MIDAN ROM SRL | 639K | 4 | Alimentație și servicii |
| IUNIBOB COMPANY SRL | 638K | 4 | Alimentație și servicii |
| PIZZERIA GOLFO DI NAPOLI SRL | 604K | 4 | Alimentație și servicii |
| PIZZERIA ITALIANA S.R.L. | 581K | 4 | Alimentație și servicii |
| CAPITAL INVEST IMPEX SRL | 712K | 4 | Alimentație și servicii |
| MARINA BUDDHA BAR S.R.L. | 639K | 4 | Alimentație și servicii |
| ONE LIFE EVENTS 10 S.R.L. | 641K | 4 | Alimentație și servicii |
| POPASUL DRUME�ULUI IORDACHE S.R.L. | 642K | 4 | Alimentație și servicii |
| AMORETTI BODO SRL | 638K | 4 | Alimentație și servicii |
| TOLMITFOOD S.R.L. | 638K | 4 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.2%
- CA / angajat
- 160K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 541K
- Profit net
- 7.5K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 541K | 7.5K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la KAPALAUR S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- KAPALAUR S.R.L.(current)
- Revenue
- 541K
- Employees
- 4
- Profit
- 7.5K
- Rank RO
- #199.399
- MIDAN ROM SRL
- Revenue
- 639K
- Employees
- 4
- Profit
- -67.9K
- Rank RO
- #199.618
- IUNIBOB COMPANY SRL
- Revenue
- 638K
- Employees
- 4
- Profit
- 9K
- Rank RO
- #199.758
- PIZZERIA GOLFO DI NAPOLI SRL
- Revenue
- 604K
- Employees
- 4
- Profit
- 32.2K
- Rank RO
- #206.268
- PIZZERIA ITALIANA S.R.L.
- Revenue
- 581K
- Employees
- 4
- Profit
- 116K
- Rank RO
- #210.808
- CAPITAL INVEST IMPEX SRL
- Revenue
- 712K
- Employees
- 4
- Profit
- 90.6K
- Rank RO
- #187.582
- MARINA BUDDHA BAR S.R.L.
- Revenue
- 639K
- Employees
- 4
- Profit
- -219K
- Rank RO
- #199.642
- ONE LIFE EVENTS 10 S.R.L.
- Revenue
- 641K
- Employees
- 4
- Profit
- -71.6K
- Rank RO
- #199.146
- POPASUL DRUME�ULUI IORDACHE S.R.L.
- Revenue
- 642K
- Employees
- 4
- Profit
- -132K
- Rank RO
- #199.124
- AMORETTI BODO SRL
- Revenue
- 638K
- Employees
- 4
- Profit
- -201K
- Rank RO
- #199.755
- TOLMITFOOD S.R.L.
- Revenue
- 638K
- Employees
- 4
- Profit
- 9.7K
- Rank RO
- #199.800
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| KAPALAUR S.R.L.(current) | 541K | 4 | 7.5K | #199.399 |
| MIDAN ROM SRL | 639K | 4 | -67.9K | #199.618 |
| IUNIBOB COMPANY SRL | 638K | 4 | 9K | #199.758 |
| PIZZERIA GOLFO DI NAPOLI SRL | 604K | 4 | 32.2K | #206.268 |
| PIZZERIA ITALIANA S.R.L. | 581K | 4 | 116K | #210.808 |
| CAPITAL INVEST IMPEX SRL | 712K | 4 | 90.6K | #187.582 |
| MARINA BUDDHA BAR S.R.L. | 639K | 4 | -219K | #199.642 |
| ONE LIFE EVENTS 10 S.R.L. | 641K | 4 | -71.6K | #199.146 |
| POPASUL DRUME�ULUI IORDACHE S.R.L. | 642K | 4 | -132K | #199.124 |
| AMORETTI BODO SRL | 638K | 4 | -201K | #199.755 |
| TOLMITFOOD S.R.L. | 638K | 4 | 9.7K | #199.800 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | KAPALAUR S.R.L.(you) | MIDAN ROM SRL | IUNIBOB COMPANY SRL | PIZZERIA GOLFO DI NAPOLI SRL | PIZZERIA ITALIANA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 541K | 639K | 638K | 604K | 581K |
| Profit | 7.5K | -67.9K | 9K | 32.2K | 116K |
| Margin | 1,2% | -10,6% | 1,4% | 5,3% | 20,1% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “KAPALAUR S.R.L.”.