KAMARIUS SRL
Revenue
2M
2024
Profit
612K
2024
Employees
8
2024
Margin
23,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
KAMARIUS SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.705 la cifra de afaceri, #4.287 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- KAMARIUS SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #5.705 la cifra de afaceri, #4.287 la profit, #4.765 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 2.4× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| APETROAEI CONSTRUCT HOLDING S.R.L. | 2.4M | 8 | Construcții |
| DICATYMET SRL | 2.6M | 8 | Construcții |
| AVCOZ EDIL S.R.L. | 2.6M | 8 | Construcții |
| TEHNOMAX EXPERT MC SRL | 2.6M | 8 | Construcții |
| MONDO SMART VISION SRL | 2.6M | 8 | Construcții |
| G.M. EXPERT TOTAL S.R.L. | 2.6M | 8 | Construcții |
| ARHITECTURAL GLASS DESIGN S.R.L. | 2.7M | 9 | Construcții |
| TIS LUC CONSTRUCT S.R.L. | 2.7M | 8 | Construcții |
| COMIR SRL | 2.6M | 9 | Construcții |
| FLUX TRANS S.R.L. | 2.7M | 8 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 23.3%
- CA / angajat
- 329K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- 612K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | 612K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la KAMARIUS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- KAMARIUS SRL(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 8
- Profit
- 612K
- Rank RO
- #75.573
- APETROAEI CONSTRUCT HOLDING S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 8
- Profit
- -331K
- Rank RO
- #83.830
- DICATYMET SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 661K
- Rank RO
- #75.560
- AVCOZ EDIL S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 174K
- Rank RO
- #75.377
- TEHNOMAX EXPERT MC SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 582K
- Rank RO
- #75.830
- MONDO SMART VISION SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #75.903
- G.M. EXPERT TOTAL S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 182K
- Rank RO
- #75.191
- ARHITECTURAL GLASS DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 177K
- Rank RO
- #74.162
- TIS LUC CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 888K
- Rank RO
- #75.129
- COMIR SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 6.4K
- Rank RO
- #77.111
- FLUX TRANS S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 66.7K
- Rank RO
- #75.006
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| KAMARIUS SRL(current) | 2M | 8 | 612K | #75.573 |
| APETROAEI CONSTRUCT HOLDING S.R.L. | 2.4M | 8 | -331K | #83.830 |
| DICATYMET SRL | 2.6M | 8 | 661K | #75.560 |
| AVCOZ EDIL S.R.L. | 2.6M | 8 | 174K | #75.377 |
| TEHNOMAX EXPERT MC SRL | 2.6M | 8 | 582K | #75.830 |
| MONDO SMART VISION SRL | 2.6M | 8 | 1.6M | #75.903 |
| G.M. EXPERT TOTAL S.R.L. | 2.6M | 8 | 182K | #75.191 |
| ARHITECTURAL GLASS DESIGN S.R.L. | 2.7M | 9 | 177K | #74.162 |
| TIS LUC CONSTRUCT S.R.L. | 2.7M | 8 | 888K | #75.129 |
| COMIR SRL | 2.6M | 9 | 6.4K | #77.111 |
| FLUX TRANS S.R.L. | 2.7M | 8 | 66.7K | #75.006 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | KAMARIUS SRL(you) | APETROAEI CONSTRUCT HOLDING S.R.L. | DICATYMET SRL | AVCOZ EDIL S.R.L. | TEHNOMAX EXPERT MC SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2.4M | 2.6M | 2.6M | 2.6M |
| Profit | 612K | -331K | 661K | 174K | 582K |
| Margin | 23,3% | -14,1% | 25,1% | 6,6% | 22,2% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “KAMARIUS SRL”.