K & S PRODUCTION SRL
Revenue
39.8K
2024
Profit
-20K
2024
Employees
—
2024
Margin
-30,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
K & S PRODUCTION SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 39.8K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #6.044 la cifra de afaceri, #7.252 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- K & S PRODUCTION SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 39.8K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -30.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #6.044 la cifra de afaceri, #7.252 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -5.3× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AIU STEEL CONFECT S.R.L. | 68.9K | 1 | Fabricare |
| APIMOB INVENT S.R.L. | 70.6K | 1 | Fabricare |
| EDM TECHNOLOGY CUGIR S.R.L. | 72K | 1 | Fabricare |
| LEMNE �I PIETRE S.R.L. | 64.9K | 1 | Fabricare |
| TRANSFORM METAL SRL | 64.9K | 1 | Fabricare |
| BAN&BAK CONSTRUCT S.R.L. | 65.1K | 1 | Fabricare |
| CUBATIC S.R.L. | 64.7K | 1 | Fabricare |
| ZABOROM SJ S.R.L. | 65.2K | 1 | Fabricare |
| AMA STEEL S.R.L. | 64.7K | 1 | Fabricare |
| SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� ARTMETAL | 64.7K | 1 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -30.7%
- Scor risc (0–100)
- 65
- Percentil piață (CA)
- Top 60%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 39.8K
- Profit net
- -20K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 39.8K | -20K | — |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la K & S PRODUCTION SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- K & S PRODUCTION SRL(current)
- Revenue
- 39.8K
- Employees
- 0
- Profit
- -20K
- Rank RO
- #541.591
- AIU STEEL CONFECT S.R.L.
- Revenue
- 68.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -53.3K
- Rank RO
- #535.175
- APIMOB INVENT S.R.L.
- Revenue
- 70.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -11.1K
- Rank RO
- #532.432
- EDM TECHNOLOGY CUGIR S.R.L.
- Revenue
- 72K
- Employees
- 1
- Profit
- 26K
- Rank RO
- #530.171
- LEMNE �I PIETRE S.R.L.
- Revenue
- 64.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.1K
- Rank RO
- #541.649
- TRANSFORM METAL SRL
- Revenue
- 64.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -41.5K
- Rank RO
- #541.760
- BAN&BAK CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 65.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 9.4K
- Rank RO
- #541.322
- CUBATIC S.R.L.
- Revenue
- 64.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #541.974
- ZABOROM SJ S.R.L.
- Revenue
- 65.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -19.5K
- Rank RO
- #541.141
- AMA STEEL S.R.L.
- Revenue
- 64.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -13.7K
- Rank RO
- #541.987
- SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� ARTMETAL
- Revenue
- 64.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -1.3K
- Rank RO
- #542.069
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| K & S PRODUCTION SRL(current) | 39.8K | 0 | -20K | #541.591 |
| AIU STEEL CONFECT S.R.L. | 68.9K | 1 | -53.3K | #535.175 |
| APIMOB INVENT S.R.L. | 70.6K | 1 | -11.1K | #532.432 |
| EDM TECHNOLOGY CUGIR S.R.L. | 72K | 1 | 26K | #530.171 |
| LEMNE �I PIETRE S.R.L. | 64.9K | 1 | -2.1K | #541.649 |
| TRANSFORM METAL SRL | 64.9K | 1 | -41.5K | #541.760 |
| BAN&BAK CONSTRUCT S.R.L. | 65.1K | 1 | 9.4K | #541.322 |
| CUBATIC S.R.L. | 64.7K | 1 | 2.1K | #541.974 |
| ZABOROM SJ S.R.L. | 65.2K | 1 | -19.5K | #541.141 |
| AMA STEEL S.R.L. | 64.7K | 1 | -13.7K | #541.987 |
| SOCIETATE COOPERATIV� ME�TE�UG�REASC� ARTMETAL | 64.7K | 1 | -1.3K | #542.069 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | K & S PRODUCTION SRL(you) | AIU STEEL CONFECT S.R.L. | APIMOB INVENT S.R.L. | EDM TECHNOLOGY CUGIR S.R.L. | LEMNE �I PIETRE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 39.8K | 68.9K | 70.6K | 72K | 64.9K |
| Profit | -20K | -53.3K | -11.1K | 26K | -2.1K |
| Margin | -30,7% | -77,4% | -15,7% | 36,1% | -3,2% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “K & S PRODUCTION SRL”.