Revenue

371K

2024

Profit

42.2K

2024

Employees

3

2024

Margin

11,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

JEAN & CRIS TRANS SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 371K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #12.817 la cifra de afaceri, #13.209 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
JEAN & CRIS TRANS SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 371K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #12.817 la cifra de afaceri, #13.209 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#12.817 din 39.568 companii

Top 32.4%

Vezi clasamentul

După profit

#13.209 din 39.568 companii

Top 33.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.054 din 39.568 companii

Top 20.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri371K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit11.4% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.0× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 4

Compania este 0.8× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DUMI STAR CONSTRUCT S.R.L.367K3Construcții
MAR GENERAL ELECTRIC S.R.L.367K3Construcții
RESIDENCE HOME S.R.L.361K3Construcții
EVER READY RENEWABLE SRL387K3Construcții
AMBIANCE OPTIM PRODLINE S.R.L.353K3Construcții
VKA INSTAL S.R.L.391K3Construcții
RYMAVAL LOGISTIC S.R.L.351K3Construcții
PVL INSTAL CASA S.R.L.396K3Construcții
DETJE INDUSTRIEMONTAGE SRL399K3Construcții
MANOPREST MONTAJ S.R.L.334K3Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
11.4%
CA / angajat
124K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 30%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    371K
    Profit net
    42.2K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la JEAN & CRIS TRANS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricJEAN & CRIS TRANS SRL(you)DUMI STAR CONSTRUCT S.R.L.MAR GENERAL ELECTRIC S.R.L.RESIDENCE HOME S.R.L.EVER READY RENEWABLE SRL
Revenue
371K
367K
367K
361K
387K
Profit
42.2K
-49.7K
144K
44.8K
11.3K
Margin
11,4%
-13,5%
39,1%
12,4%
2,9%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “JEAN & CRIS TRANS SRL”.