JAI SHANKAR IMP SRL
Revenue
915K
2024
Profit
15.3K
2024
Employees
1
2024
Margin
1,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
JAI SHANKAR IMP SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 915K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #21.135 la cifra de afaceri, #27.826 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- JAI SHANKAR IMP SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 915K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #21.135 la cifra de afaceri, #27.826 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BIVAS DISTRIBUTION S.R.L. | 917K | 1 | Comerț en-gros |
| PROCONTROL AMC S.R.L. | 913K | 1 | Comerț en-gros |
| ONE RESEARCH & CONSULTING SRL | 918K | 1 | Comerț en-gros |
| UPSTRONG TRADE S.R.L. | 911K | 1 | Comerț en-gros |
| INDBOND SOLUTIONS S.R.L. | 919K | 1 | Comerț en-gros |
| PREMIUM SELL S.R.L. | 920K | 1 | Comerț en-gros |
| MAGESA IMPEX SRL | 910K | 1 | Comerț en-gros |
| BURNAP SRL | 920K | 1 | Comerț en-gros |
| LU MA FORUM IMPEX SRL | 921K | 1 | Comerț en-gros |
| MONTE CRISTAL PRO S.R.L. | 909K | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.7%
- CA / angajat
- 915K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 915K
- Profit net
- 15.3K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 915K | 15.3K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la JAI SHANKAR IMP SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- JAI SHANKAR IMP SRL(current)
- Revenue
- 915K
- Employees
- 1
- Profit
- 15.3K
- Rank RO
- #161.682
- BIVAS DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 917K
- Employees
- 1
- Profit
- 487K
- Rank RO
- #161.455
- PROCONTROL AMC S.R.L.
- Revenue
- 913K
- Employees
- 1
- Profit
- 25K
- Rank RO
- #161.921
- ONE RESEARCH & CONSULTING SRL
- Revenue
- 918K
- Employees
- 1
- Profit
- 26.1K
- Rank RO
- #161.350
- UPSTRONG TRADE S.R.L.
- Revenue
- 911K
- Employees
- 1
- Profit
- 106K
- Rank RO
- #162.066
- INDBOND SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 919K
- Employees
- 1
- Profit
- 228K
- Rank RO
- #161.265
- PREMIUM SELL S.R.L.
- Revenue
- 920K
- Employees
- 1
- Profit
- 222K
- Rank RO
- #161.216
- MAGESA IMPEX SRL
- Revenue
- 910K
- Employees
- 1
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #162.204
- BURNAP SRL
- Revenue
- 920K
- Employees
- 1
- Profit
- 124K
- Rank RO
- #161.132
- LU MA FORUM IMPEX SRL
- Revenue
- 921K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.5K
- Rank RO
- #161.089
- MONTE CRISTAL PRO S.R.L.
- Revenue
- 909K
- Employees
- 1
- Profit
- 82.8K
- Rank RO
- #162.302
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| JAI SHANKAR IMP SRL(current) | 915K | 1 | 15.3K | #161.682 |
| BIVAS DISTRIBUTION S.R.L. | 917K | 1 | 487K | #161.455 |
| PROCONTROL AMC S.R.L. | 913K | 1 | 25K | #161.921 |
| ONE RESEARCH & CONSULTING SRL | 918K | 1 | 26.1K | #161.350 |
| UPSTRONG TRADE S.R.L. | 911K | 1 | 106K | #162.066 |
| INDBOND SOLUTIONS S.R.L. | 919K | 1 | 228K | #161.265 |
| PREMIUM SELL S.R.L. | 920K | 1 | 222K | #161.216 |
| MAGESA IMPEX SRL | 910K | 1 | 101K | #162.204 |
| BURNAP SRL | 920K | 1 | 124K | #161.132 |
| LU MA FORUM IMPEX SRL | 921K | 1 | 4.5K | #161.089 |
| MONTE CRISTAL PRO S.R.L. | 909K | 1 | 82.8K | #162.302 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | JAI SHANKAR IMP SRL(you) | BIVAS DISTRIBUTION S.R.L. | PROCONTROL AMC S.R.L. | ONE RESEARCH & CONSULTING SRL | UPSTRONG TRADE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 915K | 917K | 913K | 918K | 911K |
| Profit | 15.3K | 487K | 25K | 26.1K | 106K |
| Margin | 1,7% | 53,1% | 2,7% | 2,8% | 11,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “JAI SHANKAR IMP SRL”.