IZOCOLOR 92 PROD SRL
Revenue
5.7M
2024
Profit
371K
2024
Employees
12
2024
Margin
6,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IZOCOLOR 92 PROD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare substanțe chimice, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 5.7M lei (date 2024). În industria de Fabricare substanțe chimice (România), compania este #181 la cifra de afaceri, #188 la profit, #164 la număr angajați din 1.177 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IZOCOLOR 92 PROD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare substanțe chimice, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 5.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare substanțe chimice (România), compania este #181 la cifra de afaceri, #188 la profit, #164 la număr angajați din 1.177 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare substanțe chimice (CAEN 20) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.8M lei
- Marjă medie
- 6.7%
- Angajați medie
- 13
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare substanțe chimice (CAEN 20) — 2024
Industry size
15.1B
RON revenue
Total companies
1.177
Total employees
15.045
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CIAO MARKETING SRL | 5.6M | 11 | Fabricare substanțe chimice |
| RAMIS TECH S.R.L. | 5.9M | 12 | Fabricare substanțe chimice |
| ALCHIM PRO EXPERT SRL | 6.2M | 12 | Fabricare substanțe chimice |
| JUARTEXT PRODUCT SRL | 6.3M | 10 | Fabricare substanțe chimice |
| CIS PAINT S.R.L. | 5.6M | 9 | Fabricare substanțe chimice |
| VESTEL SRL | 6.9M | 12 | Fabricare substanțe chimice |
| EUROBETA COLORS S.R.L. | 6M | 14 | Fabricare substanțe chimice |
| BHS BIO INNOVATION SRL | 4.7M | 12 | Fabricare substanțe chimice |
| LEBON TRADING SRL | 5.1M | 11 | Fabricare substanțe chimice |
| REGO COM SRL | 3.8M | 12 | Fabricare substanțe chimice |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 20)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.4%
- CA / angajat
- 482K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.7M
- Profit net
- 371K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.7M | 371K | 12 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IZOCOLOR 92 PROD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IZOCOLOR 92 PROD SRL(current)
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 371K
- Rank RO
- #40.905
- CIAO MARKETING SRL
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 386K
- Rank RO
- #41.989
- RAMIS TECH S.R.L.
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.2K
- Rank RO
- #40.216
- ALCHIM PRO EXPERT SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #38.587
- JUARTEXT PRODUCT SRL
- Revenue
- 6.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 418K
- Rank RO
- #38.325
- CIS PAINT S.R.L.
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #41.766
- VESTEL SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 370K
- Rank RO
- #35.511
- EUROBETA COLORS S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 14
- Profit
- 613K
- Rank RO
- #39.753
- BHS BIO INNOVATION SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 84.3K
- Rank RO
- #48.368
- LEBON TRADING SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 11
- Profit
- 58.3K
- Rank RO
- #45.567
- REGO COM SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 439K
- Rank RO
- #57.686
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IZOCOLOR 92 PROD SRL(current) | 5.7M | 12 | 371K | #40.905 |
| CIAO MARKETING SRL | 5.6M | 11 | 386K | #41.989 |
| RAMIS TECH S.R.L. | 5.9M | 12 | 1.2K | #40.216 |
| ALCHIM PRO EXPERT SRL | 6.2M | 12 | 1.2M | #38.587 |
| JUARTEXT PRODUCT SRL | 6.3M | 10 | 418K | #38.325 |
| CIS PAINT S.R.L. | 5.6M | 9 | 113K | #41.766 |
| VESTEL SRL | 6.9M | 12 | 370K | #35.511 |
| EUROBETA COLORS S.R.L. | 6M | 14 | 613K | #39.753 |
| BHS BIO INNOVATION SRL | 4.7M | 12 | 84.3K | #48.368 |
| LEBON TRADING SRL | 5.1M | 11 | 58.3K | #45.567 |
| REGO COM SRL | 3.8M | 12 | 439K | #57.686 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IZOCOLOR 92 PROD SRL(you) | CIAO MARKETING SRL | RAMIS TECH S.R.L. | ALCHIM PRO EXPERT SRL | JUARTEXT PRODUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.7M | 5.6M | 5.9M | 6.2M | 6.3M |
| Profit | 371K | 386K | 1.2K | 1.2M | 418K |
| Margin | 6,4% | 6,9% | 0,0% | 18,7% | 6,7% |
| Employees | 12 | 11 | 12 | 12 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IZOCOLOR 92 PROD SRL”.