IVAN INVEST SRL
Revenue
5.5M
2024
Profit
227K
2024
Employees
30
2024
Margin
3,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IVAN INVEST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 5.5M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #958 la cifra de afaceri, #2.750 la profit, #592 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IVAN INVEST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 5.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #958 la cifra de afaceri, #2.750 la profit, #592 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 5.0× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 7.0× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ABCJAR3 S.R.L. | 5.8M | 30 | Alimentație și servicii |
| BER�RIA VECHE SRL | 5.9M | 30 | Alimentație și servicii |
| VARUNA SRL | 6M | 34 | Alimentație și servicii |
| TAUBER TERMAL SRL | 5.7M | 30 | Alimentație și servicii |
| POPAS PINUL S.R.L. | 5.7M | 30 | Alimentație și servicii |
| SIMI-DOM SRL | 5.9M | 31 | Alimentație și servicii |
| PIGALLE & COLORS SRL | 5.9M | 29 | Alimentație și servicii |
| FAMOUS PRESTSERV SRL | 5.7M | 29 | Alimentație și servicii |
| ASMARA PREMIUM BRANDS SRL | 5.7M | 29 | Alimentație și servicii |
| TABCRIS PRODCOM S.R.L. | 6M | 29 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.9%
- CA / angajat
- 195K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.5M
- Profit net
- 227K
- Angajați
- 30
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.5M | 227K | 30 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IVAN INVEST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IVAN INVEST SRL(current)
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 30
- Profit
- 227K
- Rank RO
- #40.448
- ABCJAR3 S.R.L.
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 30
- Profit
- 201K
- Rank RO
- #40.700
- BER�RIA VECHE SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 30
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #40.106
- VARUNA SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 34
- Profit
- 79.2K
- Rank RO
- #39.515
- TAUBER TERMAL SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 30
- Profit
- 876K
- Rank RO
- #41.251
- POPAS PINUL S.R.L.
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 30
- Profit
- -1.4M
- Rank RO
- #41.332
- SIMI-DOM SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 31
- Profit
- 228K
- Rank RO
- #40.493
- PIGALLE & COLORS SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 29
- Profit
- 31.2K
- Rank RO
- #40.532
- FAMOUS PRESTSERV SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 29
- Profit
- 218K
- Rank RO
- #41.146
- ASMARA PREMIUM BRANDS SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 29
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #41.152
- TABCRIS PRODCOM S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 29
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #39.741
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IVAN INVEST SRL(current) | 5.5M | 30 | 227K | #40.448 |
| ABCJAR3 S.R.L. | 5.8M | 30 | 201K | #40.700 |
| BER�RIA VECHE SRL | 5.9M | 30 | 1.1M | #40.106 |
| VARUNA SRL | 6M | 34 | 79.2K | #39.515 |
| TAUBER TERMAL SRL | 5.7M | 30 | 876K | #41.251 |
| POPAS PINUL S.R.L. | 5.7M | 30 | -1.4M | #41.332 |
| SIMI-DOM SRL | 5.9M | 31 | 228K | #40.493 |
| PIGALLE & COLORS SRL | 5.9M | 29 | 31.2K | #40.532 |
| FAMOUS PRESTSERV SRL | 5.7M | 29 | 218K | #41.146 |
| ASMARA PREMIUM BRANDS SRL | 5.7M | 29 | 119K | #41.152 |
| TABCRIS PRODCOM S.R.L. | 6M | 29 | 1.1M | #39.741 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IVAN INVEST SRL(you) | ABCJAR3 S.R.L. | BER�RIA VECHE SRL | VARUNA SRL | TAUBER TERMAL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.5M | 5.8M | 5.9M | 6M | 5.7M |
| Profit | 227K | 201K | 1.1M | 79.2K | 876K |
| Margin | 3,9% | 3,5% | 18,8% | 1,3% | 15,3% |
| Employees | 30 | 30 | 30 | 34 | 30 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IVAN INVEST SRL”.