IUSTART S.R.L.
Revenue
476K
2024
Profit
101K
2024
Employees
1
2024
Margin
19,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IUSTART S.R.L. este o companie micro din sectorul Industria alimentară, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 476K lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #4.767 la cifra de afaceri, #2.444 la profit, #6.390 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IUSTART S.R.L. este o companie micro din sectorul Industria alimentară, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 476K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Industria alimentară (România), compania este #4.767 la cifra de afaceri, #2.444 la profit, #6.390 la număr angajați din 13.660 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.2M lei
- Marjă medie
- 4.9%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 4.1× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Industria alimentară (CAEN 10) — 2024
Industry size
84.9B
RON revenue
Total companies
13.660
Total employees
158.407
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ATELIER PASTRY BONBON S.R.L. | 511K | 1 | Industria alimentară |
| FARM PROD TRADING S.R.L. | 510K | 1 | Industria alimentară |
| CAFE PLAISIR CORSE S.R.L. | 510K | 1 | Industria alimentară |
| PRESTPAM SRL | 509K | 1 | Industria alimentară |
| MD GOODS SRL | 509K | 1 | Industria alimentară |
| BODEN PLANT S.R.L. | 508K | 1 | Industria alimentară |
| DVM AGRO INVEST S.R.L. | 514K | 1 | Industria alimentară |
| LIA LABORATOR CRACIUN S.R.L. | 515K | 1 | Industria alimentară |
| SABINICOMP SRL | 519K | 1 | Industria alimentară |
| VINTAGE OIL GROUP S.R.L. | 519K | 1 | Industria alimentară |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 10)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 19.8%
- CA / angajat
- 511K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 476K
- Profit net
- 101K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 476K | 101K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IUSTART S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IUSTART S.R.L.(current)
- Revenue
- 476K
- Employees
- 1
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #226.149
- ATELIER PASTRY BONBON S.R.L.
- Revenue
- 511K
- Employees
- 1
- Profit
- -890K
- Rank RO
- #226.195
- FARM PROD TRADING S.R.L.
- Revenue
- 510K
- Employees
- 1
- Profit
- -57K
- Rank RO
- #226.393
- CAFE PLAISIR CORSE S.R.L.
- Revenue
- 510K
- Employees
- 1
- Profit
- 31.4K
- Rank RO
- #226.414
- PRESTPAM SRL
- Revenue
- 509K
- Employees
- 1
- Profit
- 437K
- Rank RO
- #226.545
- MD GOODS SRL
- Revenue
- 509K
- Employees
- 1
- Profit
- -102K
- Rank RO
- #226.562
- BODEN PLANT S.R.L.
- Revenue
- 508K
- Employees
- 1
- Profit
- 91K
- Rank RO
- #226.740
- DVM AGRO INVEST S.R.L.
- Revenue
- 514K
- Employees
- 1
- Profit
- 14 lei
- Rank RO
- #225.490
- LIA LABORATOR CRACIUN S.R.L.
- Revenue
- 515K
- Employees
- 1
- Profit
- -17.7K
- Rank RO
- #225.158
- SABINICOMP SRL
- Revenue
- 519K
- Employees
- 1
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #224.227
- VINTAGE OIL GROUP S.R.L.
- Revenue
- 519K
- Employees
- 1
- Profit
- -58.5K
- Rank RO
- #224.141
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IUSTART S.R.L.(current) | 476K | 1 | 101K | #226.149 |
| ATELIER PASTRY BONBON S.R.L. | 511K | 1 | -890K | #226.195 |
| FARM PROD TRADING S.R.L. | 510K | 1 | -57K | #226.393 |
| CAFE PLAISIR CORSE S.R.L. | 510K | 1 | 31.4K | #226.414 |
| PRESTPAM SRL | 509K | 1 | 437K | #226.545 |
| MD GOODS SRL | 509K | 1 | -102K | #226.562 |
| BODEN PLANT S.R.L. | 508K | 1 | 91K | #226.740 |
| DVM AGRO INVEST S.R.L. | 514K | 1 | 14 lei | #225.490 |
| LIA LABORATOR CRACIUN S.R.L. | 515K | 1 | -17.7K | #225.158 |
| SABINICOMP SRL | 519K | 1 | 126K | #224.227 |
| VINTAGE OIL GROUP S.R.L. | 519K | 1 | -58.5K | #224.141 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IUSTART S.R.L.(you) | ATELIER PASTRY BONBON S.R.L. | FARM PROD TRADING S.R.L. | CAFE PLAISIR CORSE S.R.L. | PRESTPAM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 476K | 511K | 510K | 510K | 509K |
| Profit | 101K | -890K | -57K | 31.4K | 437K |
| Margin | 19,8% | -174,3% | -11,2% | 6,2% | 85,8% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IUSTART S.R.L.”.