IULIUS-COM SRL
Revenue
553K
2024
Profit
-10.1K
2024
Employees
4
2024
Margin
-1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IULIUS-COM SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 553K lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #28.297 la cifra de afaceri, #102.354 la profit, #12.305 la număr angajați din 130.296 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IULIUS-COM SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 553K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -1.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #28.297 la cifra de afaceri, #102.354 la profit, #12.305 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -0.4× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RADCOM S.R.L. | 637K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| INEVAS MIDO BUSINESS SRL | 633K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| AUR SERV COM S.R.L. | 696K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| LAPTOP BY B S.R.L. | 704K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| YUM-YUM S.R.L. | 650K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| DOLIMAR SRL | 650K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| IUNICOM S.R.L. | 649K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| CHEN SHI MAO YI SRL | 649K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| HERDA IMPORT EXPORT SRL | 649K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| Meridian Film SRL | 648K | 4 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BOTOSANI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -1.6%
- CA / angajat
- 162K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 553K
- Profit net
- -10.1K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 553K | -10.1K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IULIUS-COM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IULIUS-COM SRL(current)
- Revenue
- 553K
- Employees
- 4
- Profit
- -10.1K
- Rank RO
- #197.690
- RADCOM S.R.L.
- Revenue
- 637K
- Employees
- 4
- Profit
- -38.3K
- Rank RO
- #199.945
- INEVAS MIDO BUSINESS SRL
- Revenue
- 633K
- Employees
- 4
- Profit
- 31.9K
- Rank RO
- #200.682
- AUR SERV COM S.R.L.
- Revenue
- 696K
- Employees
- 4
- Profit
- -35.7K
- Rank RO
- #190.041
- LAPTOP BY B S.R.L.
- Revenue
- 704K
- Employees
- 4
- Profit
- 215K
- Rank RO
- #188.827
- YUM-YUM S.R.L.
- Revenue
- 650K
- Employees
- 4
- Profit
- -103K
- Rank RO
- #197.625
- DOLIMAR SRL
- Revenue
- 650K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.6K
- Rank RO
- #197.586
- IUNICOM S.R.L.
- Revenue
- 649K
- Employees
- 4
- Profit
- -401K
- Rank RO
- #197.821
- CHEN SHI MAO YI SRL
- Revenue
- 649K
- Employees
- 4
- Profit
- -229K
- Rank RO
- #197.855
- HERDA IMPORT EXPORT SRL
- Revenue
- 649K
- Employees
- 4
- Profit
- 168K
- Rank RO
- #197.906
- Meridian Film SRL
- Revenue
- 648K
- Employees
- 4
- Profit
- -49.9K
- Rank RO
- #197.990
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IULIUS-COM SRL(current) | 553K | 4 | -10.1K | #197.690 |
| RADCOM S.R.L. | 637K | 4 | -38.3K | #199.945 |
| INEVAS MIDO BUSINESS SRL | 633K | 4 | 31.9K | #200.682 |
| AUR SERV COM S.R.L. | 696K | 4 | -35.7K | #190.041 |
| LAPTOP BY B S.R.L. | 704K | 4 | 215K | #188.827 |
| YUM-YUM S.R.L. | 650K | 4 | -103K | #197.625 |
| DOLIMAR SRL | 650K | 4 | 3.6K | #197.586 |
| IUNICOM S.R.L. | 649K | 4 | -401K | #197.821 |
| CHEN SHI MAO YI SRL | 649K | 4 | -229K | #197.855 |
| HERDA IMPORT EXPORT SRL | 649K | 4 | 168K | #197.906 |
| Meridian Film SRL | 648K | 4 | -49.9K | #197.990 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IULIUS-COM SRL(you) | RADCOM S.R.L. | INEVAS MIDO BUSINESS SRL | AUR SERV COM S.R.L. | LAPTOP BY B S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 553K | 637K | 633K | 696K | 704K |
| Profit | -10.1K | -38.3K | 31.9K | -35.7K | 215K |
| Margin | -1,6% | -6,0% | 5,0% | -5,1% | 30,6% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IULIUS-COM SRL”.