ITC NETWORK CENTER SRL
Revenue
899K
2024
Profit
251K
2024
Employees
5
2024
Margin
26,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ITC NETWORK CENTER SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 899K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #12.083 la cifra de afaceri, #8.262 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ITC NETWORK CENTER SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 899K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #12.083 la cifra de afaceri, #8.262 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NILCOM S.R.L. | 920K | 5 | Construcții |
| NEWARHITECTURE SRL | 851K | 5 | Construcții |
| IORGAB CLEANING S.R.L. | 944K | 5 | Construcții |
| PETRA-VRAH NS SRL | 945K | 5 | Construcții |
| FIMBUILD TRANSILVANIA SRL | 943K | 5 | Construcții |
| SERGIO PROFESIONAL S.R.L. | 945K | 5 | Construcții |
| GEORG S.R.L. | 942K | 5 | Construcții |
| MEMBER CONSTRUCT S.R.L. | 946K | 5 | Construcții |
| ANTDONYA CONSTRUCT S.R.L. | 946K | 5 | Construcții |
| ANCON CONSTRUC?II MONTAJ SRL | 947K | 5 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 26.6%
- CA / angajat
- 189K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 899K
- Profit net
- 251K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 899K | 251K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ITC NETWORK CENTER SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ITC NETWORK CENTER SRL(current)
- Revenue
- 899K
- Employees
- 5
- Profit
- 251K
- Rank RO
- #158.659
- NILCOM S.R.L.
- Revenue
- 920K
- Employees
- 5
- Profit
- 172K
- Rank RO
- #161.215
- NEWARHITECTURE SRL
- Revenue
- 851K
- Employees
- 5
- Profit
- -91.5K
- Rank RO
- #168.911
- IORGAB CLEANING S.R.L.
- Revenue
- 944K
- Employees
- 5
- Profit
- 124K
- Rank RO
- #158.681
- PETRA-VRAH NS SRL
- Revenue
- 945K
- Employees
- 5
- Profit
- 139K
- Rank RO
- #158.597
- FIMBUILD TRANSILVANIA SRL
- Revenue
- 943K
- Employees
- 5
- Profit
- 380K
- Rank RO
- #158.765
- SERGIO PROFESIONAL S.R.L.
- Revenue
- 945K
- Employees
- 5
- Profit
- 73.9K
- Rank RO
- #158.559
- GEORG S.R.L.
- Revenue
- 942K
- Employees
- 5
- Profit
- 340K
- Rank RO
- #158.838
- MEMBER CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 946K
- Employees
- 5
- Profit
- 290K
- Rank RO
- #158.474
- ANTDONYA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 946K
- Employees
- 5
- Profit
- 272K
- Rank RO
- #158.450
- ANCON CONSTRUC?II MONTAJ SRL
- Revenue
- 947K
- Employees
- 5
- Profit
- 11.1K
- Rank RO
- #158.371
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ITC NETWORK CENTER SRL(current) | 899K | 5 | 251K | #158.659 |
| NILCOM S.R.L. | 920K | 5 | 172K | #161.215 |
| NEWARHITECTURE SRL | 851K | 5 | -91.5K | #168.911 |
| IORGAB CLEANING S.R.L. | 944K | 5 | 124K | #158.681 |
| PETRA-VRAH NS SRL | 945K | 5 | 139K | #158.597 |
| FIMBUILD TRANSILVANIA SRL | 943K | 5 | 380K | #158.765 |
| SERGIO PROFESIONAL S.R.L. | 945K | 5 | 73.9K | #158.559 |
| GEORG S.R.L. | 942K | 5 | 340K | #158.838 |
| MEMBER CONSTRUCT S.R.L. | 946K | 5 | 290K | #158.474 |
| ANTDONYA CONSTRUCT S.R.L. | 946K | 5 | 272K | #158.450 |
| ANCON CONSTRUC?II MONTAJ SRL | 947K | 5 | 11.1K | #158.371 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ITC NETWORK CENTER SRL(you) | NILCOM S.R.L. | NEWARHITECTURE SRL | IORGAB CLEANING S.R.L. | PETRA-VRAH NS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 899K | 920K | 851K | 944K | 945K |
| Profit | 251K | 172K | -91.5K | 124K | 139K |
| Margin | 26,6% | 18,7% | -10,8% | 13,1% | 14,7% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ITC NETWORK CENTER SRL”.