ISACONSTRUCT SRL
Revenue
511K
2024
Profit
425K
2024
Employees
1
2024
Margin
83,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ISACONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 511K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #16.445 la cifra de afaceri, #5.775 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 83.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ISACONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 511K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 83.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #16.445 la cifra de afaceri, #5.775 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 8.5× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CUSIPIT S.R.L. | 504K | 1 | Construcții |
| POSAFLO S.R.L. | 501K | 1 | Construcții |
| VASITOP CONSTRUCT S.R.L. | 528K | 1 | Construcții |
| BEST INVEST GRUP SRL | 531K | 1 | Construcții |
| EURO INTERNI SRL | 491K | 1 | Construcții |
| ALFIMA SERVIZI S.R.L. | 478K | 1 | Construcții |
| UNIC WHITE S.R.L. | 477K | 1 | Construcții |
| LOWEN.LCD S.R.L. | 477K | 1 | Construcții |
| EDIL GAB S.R.L. | 550K | 1 | Construcții |
| ENDECO DESIGN SRL | 557K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 83.2%
- CA / angajat
- 511K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 511K
- Profit net
- 425K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 511K | 425K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ISACONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ISACONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 511K
- Employees
- 1
- Profit
- 425K
- Rank RO
- #226.174
- CUSIPIT S.R.L.
- Revenue
- 504K
- Employees
- 1
- Profit
- 77.7K
- Rank RO
- #227.762
- POSAFLO S.R.L.
- Revenue
- 501K
- Employees
- 1
- Profit
- 405K
- Rank RO
- #228.724
- VASITOP CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 528K
- Employees
- 1
- Profit
- -73K
- Rank RO
- #222.122
- BEST INVEST GRUP SRL
- Revenue
- 531K
- Employees
- 1
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #221.458
- EURO INTERNI SRL
- Revenue
- 491K
- Employees
- 1
- Profit
- 128K
- Rank RO
- #231.247
- ALFIMA SERVIZI S.R.L.
- Revenue
- 478K
- Employees
- 1
- Profit
- 218K
- Rank RO
- #234.664
- UNIC WHITE S.R.L.
- Revenue
- 477K
- Employees
- 1
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #234.870
- LOWEN.LCD S.R.L.
- Revenue
- 477K
- Employees
- 1
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #234.951
- EDIL GAB S.R.L.
- Revenue
- 550K
- Employees
- 1
- Profit
- 237K
- Rank RO
- #217.250
- ENDECO DESIGN SRL
- Revenue
- 557K
- Employees
- 1
- Profit
- 298K
- Rank RO
- #215.886
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ISACONSTRUCT SRL(current) | 511K | 1 | 425K | #226.174 |
| CUSIPIT S.R.L. | 504K | 1 | 77.7K | #227.762 |
| POSAFLO S.R.L. | 501K | 1 | 405K | #228.724 |
| VASITOP CONSTRUCT S.R.L. | 528K | 1 | -73K | #222.122 |
| BEST INVEST GRUP SRL | 531K | 1 | 179K | #221.458 |
| EURO INTERNI SRL | 491K | 1 | 128K | #231.247 |
| ALFIMA SERVIZI S.R.L. | 478K | 1 | 218K | #234.664 |
| UNIC WHITE S.R.L. | 477K | 1 | 149K | #234.870 |
| LOWEN.LCD S.R.L. | 477K | 1 | 143K | #234.951 |
| EDIL GAB S.R.L. | 550K | 1 | 237K | #217.250 |
| ENDECO DESIGN SRL | 557K | 1 | 298K | #215.886 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ISACONSTRUCT SRL(you) | CUSIPIT S.R.L. | POSAFLO S.R.L. | VASITOP CONSTRUCT S.R.L. | BEST INVEST GRUP SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 511K | 504K | 501K | 528K | 531K |
| Profit | 425K | 77.7K | 405K | -73K | 179K |
| Margin | 83,2% | 15,4% | 80,9% | -13,8% | 33,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ISACONSTRUCT SRL”.