IRIDA S.R.L.
Revenue
1.5M
2024
Profit
191K
2024
Employees
3
2024
Margin
13,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IRIDA S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #17.089 la cifra de afaceri, #12.721 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IRIDA S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #17.089 la cifra de afaceri, #12.721 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 3.1× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FASHION HOME S.R.L. | 1.5M | 3 | Comerț en-gros |
| MELISSA FOODS SRL | 1.5M | 3 | Comerț en-gros |
| GO GREEK SRL | 1.5M | 3 | Comerț en-gros |
| ROMTOOLS TRADING SRL | 1.5M | 3 | Comerț en-gros |
| BRATCOROM IMPORT EXPORT SRL | 1.5M | 3 | Comerț en-gros |
| PINKROM INTERCOM S.R.L. | 1.5M | 3 | Comerț en-gros |
| MEDICARE TECHNICS SA | 1.5M | 3 | Comerț en-gros |
| LUCY STYLE 2000 SRL | 1.4M | 3 | Comerț en-gros |
| FRIENDLY WATER SRL | 1.4M | 3 | Comerț en-gros |
| TENYSTON OFFICE SRL | 1.4M | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 13.0%
- CA / angajat
- 491K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 191K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 191K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IRIDA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IRIDA S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 3
- Profit
- 191K
- Rank RO
- #118.404
- FASHION HOME S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 3
- Profit
- 220K
- Rank RO
- #118.318
- MELISSA FOODS SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 3
- Profit
- 228K
- Rank RO
- #118.555
- GO GREEK SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 3
- Profit
- 393K
- Rank RO
- #117.934
- ROMTOOLS TRADING SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 3
- Profit
- 316K
- Rank RO
- #117.873
- BRATCOROM IMPORT EXPORT SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 3
- Profit
- -59.5K
- Rank RO
- #119.262
- PINKROM INTERCOM S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 3
- Profit
- 173K
- Rank RO
- #119.481
- MEDICARE TECHNICS SA
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 3
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #117.262
- LUCY STYLE 2000 SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 3
- Profit
- 259K
- Rank RO
- #119.854
- FRIENDLY WATER SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 3
- Profit
- -40.8K
- Rank RO
- #119.896
- TENYSTON OFFICE SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 3
- Profit
- 146K
- Rank RO
- #119.916
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IRIDA S.R.L.(current) | 1.5M | 3 | 191K | #118.404 |
| FASHION HOME S.R.L. | 1.5M | 3 | 220K | #118.318 |
| MELISSA FOODS SRL | 1.5M | 3 | 228K | #118.555 |
| GO GREEK SRL | 1.5M | 3 | 393K | #117.934 |
| ROMTOOLS TRADING SRL | 1.5M | 3 | 316K | #117.873 |
| BRATCOROM IMPORT EXPORT SRL | 1.5M | 3 | -59.5K | #119.262 |
| PINKROM INTERCOM S.R.L. | 1.5M | 3 | 173K | #119.481 |
| MEDICARE TECHNICS SA | 1.5M | 3 | -1.1M | #117.262 |
| LUCY STYLE 2000 SRL | 1.4M | 3 | 259K | #119.854 |
| FRIENDLY WATER SRL | 1.4M | 3 | -40.8K | #119.896 |
| TENYSTON OFFICE SRL | 1.4M | 3 | 146K | #119.916 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IRIDA S.R.L.(you) | FASHION HOME S.R.L. | MELISSA FOODS SRL | GO GREEK SRL | ROMTOOLS TRADING SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.5M | 1.5M | 1.5M | 1.5M |
| Profit | 191K | 220K | 228K | 393K | 316K |
| Margin | 13,0% | 14,9% | 15,5% | 26,5% | 21,3% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IRIDA S.R.L.”.