INTERTRANS COMPANY SRL
Revenue
11.5M
2024
Profit
832K
2024
Employees
21
2024
Margin
7,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
INTERTRANS COMPANY SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 11.5M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #1.294 la cifra de afaceri, #1.185 la profit, #1.376 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- INTERTRANS COMPANY SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 11.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #1.294 la cifra de afaceri, #1.185 la profit, #1.376 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 8.2× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 6.5× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STAVRULA TRANS S.R.L. | 11.7M | 21 | Transport |
| JAN DE LELY TRANSPORT SRL | 11.5M | 21 | Transport |
| ALEXIZA CONSTRUCT SRL | 12.6M | 23 | Transport |
| GELDERSE TRAM WEGEN SRL | 13.3M | 22 | Transport |
| GENOA LOGISTIC SRL | 11.2M | 21 | Transport |
| ALCAZAR S.R.L. | 11M | 21 | Transport |
| B.M.V. ASSET INVEST SRL | 11M | 21 | Transport |
| F M INTERNATIONAL TRASPORTI SRL | 11.8M | 22 | Transport |
| FRATII VLAIC PROD SRL | 11.5M | 20 | Transport |
| REM INTERNA�IONAL SPEDITION SRL | 10.9M | 21 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.2%
- CA / angajat
- 554K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 11.5M
- Profit net
- 832K
- Angajați
- 21
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 11.5M | 832K | 21 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la INTERTRANS COMPANY SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- INTERTRANS COMPANY SRL(current)
- Revenue
- 11.5M
- Employees
- 21
- Profit
- 832K
- Rank RO
- #23.036
- STAVRULA TRANS S.R.L.
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 21
- Profit
- 601K
- Rank RO
- #22.913
- JAN DE LELY TRANSPORT SRL
- Revenue
- 11.5M
- Employees
- 21
- Profit
- 377K
- Rank RO
- #23.236
- ALEXIZA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 12.6M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #21.459
- GELDERSE TRAM WEGEN SRL
- Revenue
- 13.3M
- Employees
- 22
- Profit
- 456K
- Rank RO
- #20.559
- GENOA LOGISTIC SRL
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 21
- Profit
- -680K
- Rank RO
- #23.814
- ALCAZAR S.R.L.
- Revenue
- 11M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #24.051
- B.M.V. ASSET INVEST SRL
- Revenue
- 11M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #24.112
- F M INTERNATIONAL TRASPORTI SRL
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 22
- Profit
- 9.3K
- Rank RO
- #22.740
- FRATII VLAIC PROD SRL
- Revenue
- 11.5M
- Employees
- 20
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #23.302
- REM INTERNA�IONAL SPEDITION SRL
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 21
- Profit
- 530K
- Rank RO
- #24.263
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| INTERTRANS COMPANY SRL(current) | 11.5M | 21 | 832K | #23.036 |
| STAVRULA TRANS S.R.L. | 11.7M | 21 | 601K | #22.913 |
| JAN DE LELY TRANSPORT SRL | 11.5M | 21 | 377K | #23.236 |
| ALEXIZA CONSTRUCT SRL | 12.6M | 23 | 1.7M | #21.459 |
| GELDERSE TRAM WEGEN SRL | 13.3M | 22 | 456K | #20.559 |
| GENOA LOGISTIC SRL | 11.2M | 21 | -680K | #23.814 |
| ALCAZAR S.R.L. | 11M | 21 | 1.2M | #24.051 |
| B.M.V. ASSET INVEST SRL | 11M | 21 | 1.1M | #24.112 |
| F M INTERNATIONAL TRASPORTI SRL | 11.8M | 22 | 9.3K | #22.740 |
| FRATII VLAIC PROD SRL | 11.5M | 20 | 3.2M | #23.302 |
| REM INTERNA�IONAL SPEDITION SRL | 10.9M | 21 | 530K | #24.263 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | INTERTRANS COMPANY SRL(you) | STAVRULA TRANS S.R.L. | JAN DE LELY TRANSPORT SRL | ALEXIZA CONSTRUCT SRL | GELDERSE TRAM WEGEN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 11.5M | 11.7M | 11.5M | 12.6M | 13.3M |
| Profit | 832K | 601K | 377K | 1.7M | 456K |
| Margin | 7,2% | 5,1% | 3,3% | 13,4% | 3,4% |
| Employees | 21 | 21 | 21 | 23 | 22 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “INTERTRANS COMPANY SRL”.