INTERNATIONAL ESI S.R.L.
Revenue
27M
2024
Profit
1.4M
2024
Employees
14
2024
Margin
5,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
INTERNATIONAL ESI S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 27M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.651 la cifra de afaceri, #2.859 la profit, #3.318 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- INTERNATIONAL ESI S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 27M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.651 la cifra de afaceri, #2.859 la profit, #3.318 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 3.3× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VLAMAR TABACO DISTRIBUTION SRL | 27.2M | 15 | Comerț en-gros |
| PROFOOD ROM SRL | 27.4M | 14 | Comerț en-gros |
| TEMPERA SRL | 26.3M | 14 | Comerț en-gros |
| HIKOKI POWER TOOLS ROMANIA S.R.L. | 25.8M | 14 | Comerț en-gros |
| MULTILEG MATSO S.R.L. | 22.2M | 14 | Comerț en-gros |
| TOPCAT RECYCLE SRL | 25.7M | 14 | Comerț en-gros |
| VICI EVOLUTION S.R.L. | 25.6M | 14 | Comerț en-gros |
| LIVING WELL SRL | 28.6M | 14 | Comerț en-gros |
| ANTERA STEEL SRL | 26.5M | 17 | Comerț en-gros |
| TEKA KUCHENTECHNIK ROMANIA S.R.L. | 25.3M | 14 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.4%
- CA / angajat
- 1.9M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 27M
- Profit net
- 1.4M
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 27M | 1.4M | 14 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la INTERNATIONAL ESI S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- INTERNATIONAL ESI S.R.L.(current)
- Revenue
- 27M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #11.101
- VLAMAR TABACO DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 27.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #11.011
- PROFOOD ROM SRL
- Revenue
- 27.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #10.931
- TEMPERA SRL
- Revenue
- 26.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #11.349
- HIKOKI POWER TOOLS ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 25.8M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #11.522
- MULTILEG MATSO S.R.L.
- Revenue
- 22.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 512K
- Rank RO
- #13.142
- TOPCAT RECYCLE SRL
- Revenue
- 25.7M
- Employees
- 14
- Profit
- 491K
- Rank RO
- #11.585
- VICI EVOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 25.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 857K
- Rank RO
- #11.603
- LIVING WELL SRL
- Revenue
- 28.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #10.538
- ANTERA STEEL SRL
- Revenue
- 26.5M
- Employees
- 17
- Profit
- 973K
- Rank RO
- #11.241
- TEKA KUCHENTECHNIK ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 25.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 296K
- Rank RO
- #11.743
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| INTERNATIONAL ESI S.R.L.(current) | 27M | 14 | 1.4M | #11.101 |
| VLAMAR TABACO DISTRIBUTION SRL | 27.2M | 15 | 1.4M | #11.011 |
| PROFOOD ROM SRL | 27.4M | 14 | 2M | #10.931 |
| TEMPERA SRL | 26.3M | 14 | 1.5M | #11.349 |
| HIKOKI POWER TOOLS ROMANIA S.R.L. | 25.8M | 14 | 1.8M | #11.522 |
| MULTILEG MATSO S.R.L. | 22.2M | 14 | 512K | #13.142 |
| TOPCAT RECYCLE SRL | 25.7M | 14 | 491K | #11.585 |
| VICI EVOLUTION S.R.L. | 25.6M | 14 | 857K | #11.603 |
| LIVING WELL SRL | 28.6M | 14 | 2.2M | #10.538 |
| ANTERA STEEL SRL | 26.5M | 17 | 973K | #11.241 |
| TEKA KUCHENTECHNIK ROMANIA S.R.L. | 25.3M | 14 | 296K | #11.743 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | INTERNATIONAL ESI S.R.L.(you) | VLAMAR TABACO DISTRIBUTION SRL | PROFOOD ROM SRL | TEMPERA SRL | HIKOKI POWER TOOLS ROMANIA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 27M | 27.2M | 27.4M | 26.3M | 25.8M |
| Profit | 1.4M | 1.4M | 2M | 1.5M | 1.8M |
| Margin | 5,4% | 5,3% | 7,2% | 5,8% | 7,1% |
| Employees | 14 | 15 | 14 | 14 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “INTERNATIONAL ESI S.R.L.”.