Revenue

114K

2024

Profit

3K

2024

Employees

1

2024

Margin

2,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

INSTALCLIMADRIAN S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 114K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #22.159 la cifra de afaceri, #20.790 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
INSTALCLIMADRIAN S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 114K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #22.159 la cifra de afaceri, #20.790 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#22.159 din 39.568 companii

Top 56.0%

Vezi clasamentul

După profit

#20.790 din 39.568 companii

Top 52.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#15.128 din 39.568 companii

Top 38.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri114K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit2.4% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.2× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
JUS & IACOB CONSTRUCT S.R.L.120K1Construcții
KRIOS COLDAIR SRL124K1Construcții
PANSOLVEST SRL125K1Construcții
DNY CREATIVE SUSANU S.R.L.127K1Construcții
ALY CONSTRUCT S.R.L.127K1Construcții
INOSYS ELECTRIC SRL115K1Construcții
ADMEXX SISTEM S.R.L.129K1Construcții
MANEA IDEAL PARQUET SRL130K1Construcții
EXOSTONE MONTAGE CONSTRUCT S.R.L.131K1Construcții
VLAICU INSTAL HOME SRL131K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
2.4%
CA / angajat
121K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 52%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    114K
    Profit net
    3K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la INSTALCLIMADRIAN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricINSTALCLIMADRIAN S.R.L.(you)JUS & IACOB CONSTRUCT S.R.L.KRIOS COLDAIR SRLPANSOLVEST SRLDNY CREATIVE SUSANU S.R.L.
Revenue
114K
120K
124K
125K
127K
Profit
3K
-46.8K
377 lei
14.8K
-64.1K
Margin
2,4%
-39,1%
0,3%
11,8%
-50,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “INSTALCLIMADRIAN S.R.L.”.