INSTAL POINT SRL
Revenue
9.9M
2024
Profit
1.5M
2024
Employees
38
2024
Margin
14,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
INSTAL POINT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 9.9M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #919 la cifra de afaceri, #857 la profit, #454 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- INSTAL POINT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 9.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #919 la cifra de afaceri, #857 la profit, #454 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 6.9× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 10.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MARSTE S.R.L. | 10.2M | 35 | Construcții |
| ELICONS SRL | 9.8M | 38 | Construcții |
| IZOLA?II TEHNICE ?I ANTIFOC SRL | 10.4M | 39 | Construcții |
| RADFORMA INSTAL SRL | 10.2M | 40 | Construcții |
| PROVEDING SERVICES COMPANY SRL | 10.1M | 36 | Construcții |
| SCHNELL LEITUNG SA | 10.6M | 39 | Construcții |
| CASA PROIECT INSTAL CONSULT SRL | 9.6M | 37 | Construcții |
| BNJ CONSTRUCT ENERGY S.R.L. | 9.8M | 40 | Construcții |
| G.I.S. SRL | 9.8M | 36 | Construcții |
| FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL | 9.4M | 32 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.8%
- CA / angajat
- 267K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.9M
- Profit net
- 1.5M
- Angajați
- 38
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.9M | 1.5M | 38 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la INSTAL POINT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- INSTAL POINT SRL(current)
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #25.673
- MARSTE S.R.L.
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 35
- Profit
- 798K
- Rank RO
- #25.632
- ELICONS SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #26.522
- IZOLA?II TEHNICE ?I ANTIFOC SRL
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 39
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #25.162
- RADFORMA INSTAL SRL
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 40
- Profit
- 819K
- Rank RO
- #25.596
- PROVEDING SERVICES COMPANY SRL
- Revenue
- 10.1M
- Employees
- 36
- Profit
- 4.1K
- Rank RO
- #25.855
- SCHNELL LEITUNG SA
- Revenue
- 10.6M
- Employees
- 39
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #24.879
- CASA PROIECT INSTAL CONSULT SRL
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 37
- Profit
- 587K
- Rank RO
- #26.812
- BNJ CONSTRUCT ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 40
- Profit
- 686K
- Rank RO
- #26.364
- G.I.S. SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 36
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #26.407
- FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 32
- Profit
- 488K
- Rank RO
- #27.389
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| INSTAL POINT SRL(current) | 9.9M | 38 | 1.5M | #25.673 |
| MARSTE S.R.L. | 10.2M | 35 | 798K | #25.632 |
| ELICONS SRL | 9.8M | 38 | 1.6M | #26.522 |
| IZOLA?II TEHNICE ?I ANTIFOC SRL | 10.4M | 39 | 1.7M | #25.162 |
| RADFORMA INSTAL SRL | 10.2M | 40 | 819K | #25.596 |
| PROVEDING SERVICES COMPANY SRL | 10.1M | 36 | 4.1K | #25.855 |
| SCHNELL LEITUNG SA | 10.6M | 39 | 1.5M | #24.879 |
| CASA PROIECT INSTAL CONSULT SRL | 9.6M | 37 | 587K | #26.812 |
| BNJ CONSTRUCT ENERGY S.R.L. | 9.8M | 40 | 686K | #26.364 |
| G.I.S. SRL | 9.8M | 36 | 1.3M | #26.407 |
| FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL | 9.4M | 32 | 488K | #27.389 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | INSTAL POINT SRL(you) | MARSTE S.R.L. | ELICONS SRL | IZOLA?II TEHNICE ?I ANTIFOC SRL | RADFORMA INSTAL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.9M | 10.2M | 9.8M | 10.4M | 10.2M |
| Profit | 1.5M | 798K | 1.6M | 1.7M | 819K |
| Margin | 14,8% | 7,8% | 16,7% | 16,0% | 8,0% |
| Employees | 38 | 35 | 38 | 39 | 40 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “INSTAL POINT SRL”.