Revenue

654K

2024

Profit

524K

2024

Employees

1

2024

Margin

80,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

INSTACON SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 654K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.332 la cifra de afaceri, #2.168 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 80.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
INSTACON SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 654K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 80.1%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #5.332 la cifra de afaceri, #2.168 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.332 din 28.608 companii

Top 18.6%

Vezi clasamentul

După profit

#2.168 din 28.608 companii

Top 7.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.469 din 28.608 companii

Top 29.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri654K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.6× față de media industriei

Marjă profit80.1% vs medie industrie 16.2%

Compania este 4.9× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
VALY SAB CONSULTING SRL651K1Activități profesionale
ALZECO PROIECT AP� S.R.L.626K1Activități profesionale
PET CONSULT SRL599K1Activități profesionale
COSINUS ALTA PROIECT SRL654K1Activități profesionale
NETWORK DESIGN SYSTEMS SRL654K1Activități profesionale
QUALTECH VISION CONSULTING S.R.L.654K1Activități profesionale
LAC CONSTRUCT CONSULTING S.R.L.654K1Activități profesionale
A & D BLUEPRINT CONCEPT S.R.L.653K1Activități profesionale
ELDD SRL653K1Activități profesionale
CRIHAN CONSTRUCT S.R.L.652K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
80.1%
CA / angajat
654K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 22%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    654K
    Profit net
    524K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la INSTACON SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricINSTACON SRL(you)VALY SAB CONSULTING SRLALZECO PROIECT AP� S.R.L.PET CONSULT SRLCOSINUS ALTA PROIECT SRL
Revenue
654K
651K
626K
599K
654K
Profit
524K
426K
384K
495K
21.5K
Margin
80,1%
65,4%
61,3%
82,5%
3,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “INSTACON SRL”.