INNOVANT TECHNOLOGIES S.R.L.
Revenue
360K
2024
Profit
116K
2024
Employees
2
2024
Margin
32,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
INNOVANT TECHNOLOGIES S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 360K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #12.644 la cifra de afaceri, #16.627 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- INNOVANT TECHNOLOGIES S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 360K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #12.644 la cifra de afaceri, #16.627 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| COMPIUR TECH S.R.L. | 357K | 2 | IT |
| CROMSTAT SOFTWARE SRL | 356K | 2 | IT |
| ATHOS TOTAL CONSULTING S.R.L. | 367K | 2 | IT |
| VJA SOFTWARE SOLUTION S.R.L. | 352K | 2 | IT |
| AAG DEBT SRL | 373K | 2 | IT |
| INNOVACODE S.R.L. | 383K | 2 | IT |
| SIP REDOUBT S.R.L. | 336K | 2 | IT |
| HHX TECHNOLOGY S.R.L. | 388K | 2 | IT |
| BRAINWAVE SOLUTIONS S.R.L. | 397K | 2 | IT |
| WEBSPRING DESIGN SRL | 327K | 2 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 32.1%
- CA / angajat
- 180K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 30%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 360K
- Profit net
- 116K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 360K | 116K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la INNOVANT TECHNOLOGIES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- INNOVANT TECHNOLOGIES S.R.L.(current)
- Revenue
- 360K
- Employees
- 2
- Profit
- 116K
- Rank RO
- #271.849
- COMPIUR TECH S.R.L.
- Revenue
- 357K
- Employees
- 2
- Profit
- 231K
- Rank RO
- #273.246
- CROMSTAT SOFTWARE SRL
- Revenue
- 356K
- Employees
- 2
- Profit
- 92.9K
- Rank RO
- #273.568
- ATHOS TOTAL CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 367K
- Employees
- 2
- Profit
- -41.3K
- Rank RO
- #269.523
- VJA SOFTWARE SOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 352K
- Employees
- 2
- Profit
- 54.9K
- Rank RO
- #275.100
- AAG DEBT SRL
- Revenue
- 373K
- Employees
- 2
- Profit
- 237K
- Rank RO
- #267.428
- INNOVACODE S.R.L.
- Revenue
- 383K
- Employees
- 2
- Profit
- 268K
- Rank RO
- #263.747
- SIP REDOUBT S.R.L.
- Revenue
- 336K
- Employees
- 2
- Profit
- 181K
- Rank RO
- #281.223
- HHX TECHNOLOGY S.R.L.
- Revenue
- 388K
- Employees
- 2
- Profit
- 145K
- Rank RO
- #262.093
- BRAINWAVE SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 397K
- Employees
- 2
- Profit
- 254K
- Rank RO
- #258.997
- WEBSPRING DESIGN SRL
- Revenue
- 327K
- Employees
- 2
- Profit
- 34.3K
- Rank RO
- #284.868
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| INNOVANT TECHNOLOGIES S.R.L.(current) | 360K | 2 | 116K | #271.849 |
| COMPIUR TECH S.R.L. | 357K | 2 | 231K | #273.246 |
| CROMSTAT SOFTWARE SRL | 356K | 2 | 92.9K | #273.568 |
| ATHOS TOTAL CONSULTING S.R.L. | 367K | 2 | -41.3K | #269.523 |
| VJA SOFTWARE SOLUTION S.R.L. | 352K | 2 | 54.9K | #275.100 |
| AAG DEBT SRL | 373K | 2 | 237K | #267.428 |
| INNOVACODE S.R.L. | 383K | 2 | 268K | #263.747 |
| SIP REDOUBT S.R.L. | 336K | 2 | 181K | #281.223 |
| HHX TECHNOLOGY S.R.L. | 388K | 2 | 145K | #262.093 |
| BRAINWAVE SOLUTIONS S.R.L. | 397K | 2 | 254K | #258.997 |
| WEBSPRING DESIGN SRL | 327K | 2 | 34.3K | #284.868 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | INNOVANT TECHNOLOGIES S.R.L.(you) | COMPIUR TECH S.R.L. | CROMSTAT SOFTWARE SRL | ATHOS TOTAL CONSULTING S.R.L. | VJA SOFTWARE SOLUTION S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 360K | 357K | 356K | 367K | 352K |
| Profit | 116K | 231K | 92.9K | -41.3K | 54.9K |
| Margin | 32,1% | 64,8% | 26,1% | -11,3% | 15,6% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “INNOVANT TECHNOLOGIES S.R.L.”.