INFORMATICA FEROVIARA SA
Revenue
42.6M
2024
Profit
4.8M
2024
Employees
207
2024
Margin
9,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
INFORMATICA FEROVIARA SA este o companie de mărime medie din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 42.6M lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #182 la cifra de afaceri, #213 la profit, #98 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- INFORMATICA FEROVIARA SA este o companie de mărime medie din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 42.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #182 la cifra de afaceri, #213 la profit, #98 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 23.9× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 51.0× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MODULAR SERVICES S.R.L. | 49.7M | 181 | IT |
| INFO WORLD SRL | 53.6M | 184 | IT |
| BASWARE SRL | 55.5M | 212 | IT |
| COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L. | 55.4M | 200 | IT |
| STELLAR DEVELOPMENT S.R.L. | 45.7M | 160 | IT |
| ALLYIS TECHNOLOGIES S.R.L. | 37M | 195 | IT |
| KRONSOFT DEVELOPMENT SRL | 53.3M | 177 | IT |
| TEMENOS ROMANIA SRL | 63.6M | 180 | IT |
| LEVI 9 GLOBAL SOURCING BALKAN SRL | 53.3M | 173 | IT |
| TECHWORKS ROMANIA S.R.L. | 42.2M | 193 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.5%
- CA / angajat
- 243K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 42.6M
- Profit net
- 4.8M
- Angajați
- 207
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 42.6M | 4.8M | 207 |
Explore
Industry (CAEN 62)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la INFORMATICA FEROVIARA SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- INFORMATICA FEROVIARA SA(current)
- Revenue
- 42.6M
- Employees
- 207
- Profit
- 4.8M
- Rank RO
- #6.269
- MODULAR SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 49.7M
- Employees
- 181
- Profit
- 4.9M
- Rank RO
- #6.358
- INFO WORLD SRL
- Revenue
- 53.6M
- Employees
- 184
- Profit
- 5.7M
- Rank RO
- #5.899
- BASWARE SRL
- Revenue
- 55.5M
- Employees
- 212
- Profit
- 4.6M
- Rank RO
- #5.698
- COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 55.4M
- Employees
- 200
- Profit
- 5M
- Rank RO
- #5.705
- STELLAR DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 45.7M
- Employees
- 160
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #6.913
- ALLYIS TECHNOLOGIES S.R.L.
- Revenue
- 37M
- Employees
- 195
- Profit
- 4.7M
- Rank RO
- #8.349
- KRONSOFT DEVELOPMENT SRL
- Revenue
- 53.3M
- Employees
- 177
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #5.934
- TEMENOS ROMANIA SRL
- Revenue
- 63.6M
- Employees
- 180
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #4.998
- LEVI 9 GLOBAL SOURCING BALKAN SRL
- Revenue
- 53.3M
- Employees
- 173
- Profit
- 6.3M
- Rank RO
- #5.932
- TECHWORKS ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 42.2M
- Employees
- 193
- Profit
- 4M
- Rank RO
- #7.412
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| INFORMATICA FEROVIARA SA(current) | 42.6M | 207 | 4.8M | #6.269 |
| MODULAR SERVICES S.R.L. | 49.7M | 181 | 4.9M | #6.358 |
| INFO WORLD SRL | 53.6M | 184 | 5.7M | #5.899 |
| BASWARE SRL | 55.5M | 212 | 4.6M | #5.698 |
| COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L. | 55.4M | 200 | 5M | #5.705 |
| STELLAR DEVELOPMENT S.R.L. | 45.7M | 160 | 1.5M | #6.913 |
| ALLYIS TECHNOLOGIES S.R.L. | 37M | 195 | 4.7M | #8.349 |
| KRONSOFT DEVELOPMENT SRL | 53.3M | 177 | 1.3M | #5.934 |
| TEMENOS ROMANIA SRL | 63.6M | 180 | 3.4M | #4.998 |
| LEVI 9 GLOBAL SOURCING BALKAN SRL | 53.3M | 173 | 6.3M | #5.932 |
| TECHWORKS ROMANIA S.R.L. | 42.2M | 193 | 4M | #7.412 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | INFORMATICA FEROVIARA SA(you) | MODULAR SERVICES S.R.L. | INFO WORLD SRL | BASWARE SRL | COGNIZANT MOBILITY ROMANIA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 42.6M | 49.7M | 53.6M | 55.5M | 55.4M |
| Profit | 4.8M | 4.9M | 5.7M | 4.6M | 5M |
| Margin | 9,5% | 9,8% | 10,7% | 8,2% | 9,0% |
| Employees | 207 | 181 | 184 | 212 | 200 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “INFORMATICA FEROVIARA SA”.