Revenue

4.7M

2024

Profit

911K

2024

Employees

11

2024

Margin

18,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

INA STAR COM IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 4.7M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #5.601 la cifra de afaceri, #1.811 la profit, #3.877 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
INA STAR COM IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 4.7M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.9%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #5.601 la cifra de afaceri, #1.811 la profit, #3.877 la număr angajați din 130.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.601 din 130.296 companii

Top 4.3%

Vezi clasamentul

După profit

#1.811 din 130.296 companii

Top 1.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.877 din 130.296 companii

Top 3.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri4.7M lei vs medie industrie 3M lei

Compania este 1.6× față de media industriei

Marjă profit18.9% vs medie industrie 3.7%

Compania este 5.2× față de media industriei

Angajați11 vs medie industrie 3

Compania este 3.4× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024

Industry size

389B

RON revenue

Total companies

130.296

Total employees

418.868

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
WITTCHEN ROMANIA S.R.L.4.8M11Comerț cu amănuntul
JIAXUAN S.R.L.4.9M11Comerț cu amănuntul
COMAT COMSERV SRL5M11Comerț cu amănuntul
DAYANE G.T. IMPEX SRL5.1M11Comerț cu amănuntul
SILVA FARM S.R.L.5.1M11Comerț cu amănuntul
AUDIOSMART PROTEZARE S.R.L.4.5M11Comerț cu amănuntul
TERRAN CID SRL4.8M10Comerț cu amănuntul
BIBLIOSTAR SRL5.3M11Comerț cu amănuntul
LUBRICATION SYSTEMS SRL4.8M10Comerț cu amănuntul
LIBRARIILE HAMANGIU SRL4.8M10Comerț cu amănuntul

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
18.9%
CA / angajat
439K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 5%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    4.7M
    Profit net
    911K
    Angajați
    11

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la INA STAR COM IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricINA STAR COM IMPEX SRL(you)WITTCHEN ROMANIA S.R.L.JIAXUAN S.R.L.COMAT COMSERV SRLDAYANE G.T. IMPEX SRL
Revenue
4.7M
4.8M
4.9M
5M
5.1M
Profit
911K
-2M
-277K
-21K
1.3M
Margin
18,9%
-41,3%
-5,7%
-0,4%
25,6%
Employees
11
11
11
11
11
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “INA STAR COM IMPEX SRL”.