IMSAT-ALBA S.A.
Revenue
6.2M
2024
Profit
485K
2024
Employees
21
2024
Margin
7,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IMSAT-ALBA S.A. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 6.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.492 la cifra de afaceri, #3.022 la profit, #1.077 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IMSAT-ALBA S.A. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 6.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.492 la cifra de afaceri, #3.022 la profit, #1.077 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 4.4× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 5.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BOCCARD ROMANIA SRL | 6.2M | 21 | Construcții |
| DELTATHERM SRL | 6.4M | 21 | Construcții |
| LINO TRANS S.R.L. | 6.4M | 21 | Construcții |
| MARTIN ELECTRIC S.R.L. | 6.1M | 21 | Construcții |
| ALUSTEEL FA�ADE SRL | 6M | 21 | Construcții |
| PANEF PROD COM '95 S.R.L. | 6M | 21 | Construcții |
| VIO INSTAL SERV SRL | 6.5M | 21 | Construcții |
| CASSINI SERVIMPEX SRL | 6.6M | 21 | Construcții |
| GB INSTAPLAN SRL | 6.2M | 20 | Construcții |
| EVGO CONSTRUCT S.R.L. | 6.3M | 20 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.8%
- CA / angajat
- 297K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.2M
- Profit net
- 485K
- Angajați
- 21
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.2M | 485K | 21 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IMSAT-ALBA S.A. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IMSAT-ALBA S.A.(current)
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 21
- Profit
- 485K
- Rank RO
- #38.462
- BOCCARD ROMANIA SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 21
- Profit
- 312K
- Rank RO
- #38.528
- DELTATHERM SRL
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 21
- Profit
- 219K
- Rank RO
- #37.823
- LINO TRANS S.R.L.
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #37.739
- MARTIN ELECTRIC S.R.L.
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 21
- Profit
- 692K
- Rank RO
- #39.444
- ALUSTEEL FA�ADE SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 21
- Profit
- -604K
- Rank RO
- #39.492
- PANEF PROD COM '95 S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 21
- Profit
- 894K
- Rank RO
- #39.610
- VIO INSTAL SERV SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #36.957
- CASSINI SERVIMPEX SRL
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 21
- Profit
- 61.6K
- Rank RO
- #36.858
- GB INSTAPLAN SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 20
- Profit
- 282K
- Rank RO
- #38.616
- EVGO CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 6.3M
- Employees
- 20
- Profit
- 319K
- Rank RO
- #38.308
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IMSAT-ALBA S.A.(current) | 6.2M | 21 | 485K | #38.462 |
| BOCCARD ROMANIA SRL | 6.2M | 21 | 312K | #38.528 |
| DELTATHERM SRL | 6.4M | 21 | 219K | #37.823 |
| LINO TRANS S.R.L. | 6.4M | 21 | 1.2M | #37.739 |
| MARTIN ELECTRIC S.R.L. | 6.1M | 21 | 692K | #39.444 |
| ALUSTEEL FA�ADE SRL | 6M | 21 | -604K | #39.492 |
| PANEF PROD COM '95 S.R.L. | 6M | 21 | 894K | #39.610 |
| VIO INSTAL SERV SRL | 6.5M | 21 | 1.6M | #36.957 |
| CASSINI SERVIMPEX SRL | 6.6M | 21 | 61.6K | #36.858 |
| GB INSTAPLAN SRL | 6.2M | 20 | 282K | #38.616 |
| EVGO CONSTRUCT S.R.L. | 6.3M | 20 | 319K | #38.308 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IMSAT-ALBA S.A.(you) | BOCCARD ROMANIA SRL | DELTATHERM SRL | LINO TRANS S.R.L. | MARTIN ELECTRIC S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.2M | 6.2M | 6.4M | 6.4M | 6.1M |
| Profit | 485K | 312K | 219K | 1.2M | 692K |
| Margin | 7,8% | 5,0% | 3,4% | 19,2% | 11,4% |
| Employees | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IMSAT-ALBA S.A.”.