IMPRO MOTORS SRL
Revenue
874K
2024
Profit
32.9K
2024
Employees
—
2024
Margin
3,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IMPRO MOTORS SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 874K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.324 la cifra de afaceri, #7.813 la profit, #20.768 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IMPRO MOTORS SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 874K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.324 la cifra de afaceri, #7.813 la profit, #20.768 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EUROPA HANDEL HOUSE S.R.L. | 881K | 1 | Comerț en-gros |
| KLASS AUTO TECH S.R.L. | 875K | 1 | Comerț en-gros |
| TIA AUTOMOTIVE S.R.L. | 893K | 1 | Comerț en-gros |
| BAK SERVICE AUTOMOTIVE S.R.L. | 869K | 1 | Comerț en-gros |
| SELIM TRADING CAB S.R.L. | 868K | 1 | Comerț en-gros |
| MARVA SPIRIT S.R.L. | 868K | 1 | Comerț en-gros |
| NORDLINE INVEST S.R.L. | 867K | 1 | Comerț en-gros |
| AAA AUTO SERVICE DPF S.R.L. | 866K | 1 | Comerț en-gros |
| ALENA AUTO SERVICE S.R.L. | 864K | 1 | Comerț en-gros |
| TOP CLASS SECURITY S.R.L. | 900K | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.7%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 874K
- Profit net
- 32.9K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 874K | 32.9K | — |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IMPRO MOTORS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IMPRO MOTORS SRL(current)
- Revenue
- 874K
- Employees
- 0
- Profit
- 32.9K
- Rank RO
- #165.330
- EUROPA HANDEL HOUSE S.R.L.
- Revenue
- 881K
- Employees
- 1
- Profit
- 207K
- Rank RO
- #165.395
- KLASS AUTO TECH S.R.L.
- Revenue
- 875K
- Employees
- 1
- Profit
- -630K
- Rank RO
- #166.032
- TIA AUTOMOTIVE S.R.L.
- Revenue
- 893K
- Employees
- 1
- Profit
- 16.1K
- Rank RO
- #164.018
- BAK SERVICE AUTOMOTIVE S.R.L.
- Revenue
- 869K
- Employees
- 1
- Profit
- 95.4K
- Rank RO
- #166.800
- SELIM TRADING CAB S.R.L.
- Revenue
- 868K
- Employees
- 1
- Profit
- 8K
- Rank RO
- #166.845
- MARVA SPIRIT S.R.L.
- Revenue
- 868K
- Employees
- 1
- Profit
- 54.9K
- Rank RO
- #166.847
- NORDLINE INVEST S.R.L.
- Revenue
- 867K
- Employees
- 1
- Profit
- -85.2K
- Rank RO
- #166.990
- AAA AUTO SERVICE DPF S.R.L.
- Revenue
- 866K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.1K
- Rank RO
- #167.055
- ALENA AUTO SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 864K
- Employees
- 1
- Profit
- -156K
- Rank RO
- #167.283
- TOP CLASS SECURITY S.R.L.
- Revenue
- 900K
- Employees
- 1
- Profit
- 83.3K
- Rank RO
- #163.231
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IMPRO MOTORS SRL(current) | 874K | 0 | 32.9K | #165.330 |
| EUROPA HANDEL HOUSE S.R.L. | 881K | 1 | 207K | #165.395 |
| KLASS AUTO TECH S.R.L. | 875K | 1 | -630K | #166.032 |
| TIA AUTOMOTIVE S.R.L. | 893K | 1 | 16.1K | #164.018 |
| BAK SERVICE AUTOMOTIVE S.R.L. | 869K | 1 | 95.4K | #166.800 |
| SELIM TRADING CAB S.R.L. | 868K | 1 | 8K | #166.845 |
| MARVA SPIRIT S.R.L. | 868K | 1 | 54.9K | #166.847 |
| NORDLINE INVEST S.R.L. | 867K | 1 | -85.2K | #166.990 |
| AAA AUTO SERVICE DPF S.R.L. | 866K | 1 | 4.1K | #167.055 |
| ALENA AUTO SERVICE S.R.L. | 864K | 1 | -156K | #167.283 |
| TOP CLASS SECURITY S.R.L. | 900K | 1 | 83.3K | #163.231 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IMPRO MOTORS SRL(you) | EUROPA HANDEL HOUSE S.R.L. | KLASS AUTO TECH S.R.L. | TIA AUTOMOTIVE S.R.L. | BAK SERVICE AUTOMOTIVE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 874K | 881K | 875K | 893K | 869K |
| Profit | 32.9K | 207K | -630K | 16.1K | 95.4K |
| Margin | 3,7% | 23,5% | -72,0% | 1,8% | 11,0% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IMPRO MOTORS SRL”.