IMPERLUX S.R.L.
Revenue
3.8M
2024
Profit
58.4K
2024
Employees
9
2024
Margin
1,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IMPERLUX S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 3.8M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.344 la cifra de afaceri, #20.808 la profit, #5.038 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IMPERLUX S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 3.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.344 la cifra de afaceri, #20.808 la profit, #5.038 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| COFFEEMAT SERVICES S.R.L. | 4M | 9 | Comerț en-gros |
| CHIRTEA SRL | 4M | 9 | Comerț en-gros |
| MORA ELECTRONICS S.R.L. | 3.8M | 10 | Comerț en-gros |
| GROUP AS SRL | 4.3M | 9 | Comerț en-gros |
| MULTICONSTRUCT PARTENER SRL | 3.7M | 8 | Comerț en-gros |
| HARLEM GRUP SRL | 3.8M | 9 | Comerț en-gros |
| PERLA MEX SRL | 3.8M | 9 | Comerț en-gros |
| CETINA EXPRES S.R.L. | 3.9M | 9 | Comerț en-gros |
| REMIGRO SRL | 3.7M | 9 | Comerț en-gros |
| CAD-CAM SOLUTIONS S.A. | 4M | 10 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.5%
- CA / angajat
- 423K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.8M
- Profit net
- 58.4K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.8M | 58.4K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IMPERLUX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IMPERLUX S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 9
- Profit
- 58.4K
- Rank RO
- #57.294
- COFFEEMAT SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- 37.4K
- Rank RO
- #55.465
- CHIRTEA SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 9
- Profit
- 516K
- Rank RO
- #55.324
- MORA ELECTRONICS S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 10
- Profit
- 354K
- Rank RO
- #57.178
- GROUP AS SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 859K
- Rank RO
- #51.993
- MULTICONSTRUCT PARTENER SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 145K
- Rank RO
- #58.203
- HARLEM GRUP SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 9
- Profit
- 8.4K
- Rank RO
- #57.534
- PERLA MEX SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 9
- Profit
- 155K
- Rank RO
- #56.923
- CETINA EXPRES S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 20.3K
- Rank RO
- #56.685
- REMIGRO SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 9
- Profit
- 809K
- Rank RO
- #58.091
- CAD-CAM SOLUTIONS S.A.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 10
- Profit
- 3.8K
- Rank RO
- #55.072
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IMPERLUX S.R.L.(current) | 3.8M | 9 | 58.4K | #57.294 |
| COFFEEMAT SERVICES S.R.L. | 4M | 9 | 37.4K | #55.465 |
| CHIRTEA SRL | 4M | 9 | 516K | #55.324 |
| MORA ELECTRONICS S.R.L. | 3.8M | 10 | 354K | #57.178 |
| GROUP AS SRL | 4.3M | 9 | 859K | #51.993 |
| MULTICONSTRUCT PARTENER SRL | 3.7M | 8 | 145K | #58.203 |
| HARLEM GRUP SRL | 3.8M | 9 | 8.4K | #57.534 |
| PERLA MEX SRL | 3.8M | 9 | 155K | #56.923 |
| CETINA EXPRES S.R.L. | 3.9M | 9 | 20.3K | #56.685 |
| REMIGRO SRL | 3.7M | 9 | 809K | #58.091 |
| CAD-CAM SOLUTIONS S.A. | 4M | 10 | 3.8K | #55.072 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IMPERLUX S.R.L.(you) | COFFEEMAT SERVICES S.R.L. | CHIRTEA SRL | MORA ELECTRONICS S.R.L. | GROUP AS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.8M | 4M | 4M | 3.8M | 4.3M |
| Profit | 58.4K | 37.4K | 516K | 354K | 859K |
| Margin | 1,5% | 0,9% | 13,0% | 9,3% | 19,9% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 10 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IMPERLUX S.R.L.”.