IMPERIAL GLASS SRL
Revenue
9.1M
2024
Profit
1.1M
2024
Employees
17
2024
Margin
12,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IMPERIAL GLASS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 9.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.015 la cifra de afaceri, #1.209 la profit, #1.415 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IMPERIAL GLASS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 9.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.015 la cifra de afaceri, #1.209 la profit, #1.415 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 6.4× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 4.7× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HIQUAL ELECTRO SRL | 9M | 16 | Construcții |
| NEXIA CONSULTING SRL | 9M | 19 | Construcții |
| MY POWER TEAM SRL | 9.3M | 17 | Construcții |
| KLAUS MULTIPARKING SYSTEMS SRL | 8.9M | 17 | Construcții |
| ELECTRICAL EPC SRL | 8.9M | 17 | Construcții |
| HIDROTEC PISCINE SRL | 8.7M | 17 | Construcții |
| DIOMA ELECTRICE SRL | 9.8M | 17 | Construcții |
| GDA DELYANTO S.R.L. | 9.2M | 16 | Construcții |
| GAMSERV CONS SRL | 9.2M | 18 | Construcții |
| MAROK ENERGY SRL | 9.9M | 17 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.4%
- CA / angajat
- 542K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.1M
- Profit net
- 1.1M
- Angajați
- 17
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.1M | 1.1M | 17 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IMPERIAL GLASS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IMPERIAL GLASS SRL(current)
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 17
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #27.799
- HIQUAL ELECTRO SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 16
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #28.313
- NEXIA CONSULTING SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 19
- Profit
- 260K
- Rank RO
- #28.293
- MY POWER TEAM SRL
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 17
- Profit
- 252K
- Rank RO
- #27.540
- KLAUS MULTIPARKING SYSTEMS SRL
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 17
- Profit
- -240K
- Rank RO
- #28.560
- ELECTRICAL EPC SRL
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 425K
- Rank RO
- #28.642
- HIDROTEC PISCINE SRL
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 17
- Profit
- 425K
- Rank RO
- #29.219
- DIOMA ELECTRICE SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 17
- Profit
- 2.9M
- Rank RO
- #26.415
- GDA DELYANTO S.R.L.
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 4.7M
- Rank RO
- #27.775
- GAMSERV CONS SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 18
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #27.947
- MAROK ENERGY SRL
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #26.247
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IMPERIAL GLASS SRL(current) | 9.1M | 17 | 1.1M | #27.799 |
| HIQUAL ELECTRO SRL | 9M | 16 | 2.4M | #28.313 |
| NEXIA CONSULTING SRL | 9M | 19 | 260K | #28.293 |
| MY POWER TEAM SRL | 9.3M | 17 | 252K | #27.540 |
| KLAUS MULTIPARKING SYSTEMS SRL | 8.9M | 17 | -240K | #28.560 |
| ELECTRICAL EPC SRL | 8.9M | 17 | 425K | #28.642 |
| HIDROTEC PISCINE SRL | 8.7M | 17 | 425K | #29.219 |
| DIOMA ELECTRICE SRL | 9.8M | 17 | 2.9M | #26.415 |
| GDA DELYANTO S.R.L. | 9.2M | 16 | 4.7M | #27.775 |
| GAMSERV CONS SRL | 9.2M | 18 | 1.7M | #27.947 |
| MAROK ENERGY SRL | 9.9M | 17 | 2.4M | #26.247 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IMPERIAL GLASS SRL(you) | HIQUAL ELECTRO SRL | NEXIA CONSULTING SRL | MY POWER TEAM SRL | KLAUS MULTIPARKING SYSTEMS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.1M | 9M | 9M | 9.3M | 8.9M |
| Profit | 1.1M | 2.4M | 260K | 252K | -240K |
| Margin | 12,4% | 26,1% | 2,9% | 2,7% | -2,7% |
| Employees | 17 | 16 | 19 | 17 | 17 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IMPERIAL GLASS SRL”.