IMOBETON S.R.L.
Revenue
9.3M
2024
Profit
936K
2024
Employees
21
2024
Margin
10,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IMOBETON S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 9.3M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #280 la cifra de afaceri, #193 la profit, #264 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IMOBETON S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 9.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #280 la cifra de afaceri, #193 la profit, #264 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MODERN GLASS ART SRL | 9.2M | 24 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SMITH ROTRANS SRL | 10M | 24 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| F & D COMP SRL | 8.6M | 21 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| OLIMPIADA PROD COM IMPEX SRL | 9.2M | 23 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| JPR PREFABRICATE SRL | 9.4M | 23 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| G & B CONSTRUCT GRUP SRL | 9.8M | 20 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ISOLINE SRL | 9.3M | 24 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PARADOR CONS SRL | 9M | 24 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| BETOSTAMIC SRL | 10.7M | 20 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PANNON-BETON SRL | 8.8M | 18 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.1%
- CA / angajat
- 443K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.3M
- Profit net
- 936K
- Angajați
- 21
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.3M | 936K | 21 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IMOBETON S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IMOBETON S.R.L.(current)
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 21
- Profit
- 936K
- Rank RO
- #27.593
- MODERN GLASS ART SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 24
- Profit
- 945K
- Rank RO
- #27.916
- SMITH ROTRANS SRL
- Revenue
- 10M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #25.907
- F & D COMP SRL
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 21
- Profit
- 231K
- Rank RO
- #29.509
- OLIMPIADA PROD COM IMPEX SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 23
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #27.870
- JPR PREFABRICATE SRL
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 23
- Profit
- 994K
- Rank RO
- #27.244
- G & B CONSTRUCT GRUP SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 20
- Profit
- 13.9K
- Rank RO
- #26.335
- ISOLINE SRL
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 24
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #27.499
- PARADOR CONS SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 24
- Profit
- 352K
- Rank RO
- #28.419
- BETOSTAMIC SRL
- Revenue
- 10.7M
- Employees
- 20
- Profit
- 19.2K
- Rank RO
- #24.526
- PANNON-BETON SRL
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 18
- Profit
- 172K
- Rank RO
- #28.870
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IMOBETON S.R.L.(current) | 9.3M | 21 | 936K | #27.593 |
| MODERN GLASS ART SRL | 9.2M | 24 | 945K | #27.916 |
| SMITH ROTRANS SRL | 10M | 24 | 1.1M | #25.907 |
| F & D COMP SRL | 8.6M | 21 | 231K | #29.509 |
| OLIMPIADA PROD COM IMPEX SRL | 9.2M | 23 | 1.5M | #27.870 |
| JPR PREFABRICATE SRL | 9.4M | 23 | 994K | #27.244 |
| G & B CONSTRUCT GRUP SRL | 9.8M | 20 | 13.9K | #26.335 |
| ISOLINE SRL | 9.3M | 24 | 1.3M | #27.499 |
| PARADOR CONS SRL | 9M | 24 | 352K | #28.419 |
| BETOSTAMIC SRL | 10.7M | 20 | 19.2K | #24.526 |
| PANNON-BETON SRL | 8.8M | 18 | 172K | #28.870 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IMOBETON S.R.L.(you) | MODERN GLASS ART SRL | SMITH ROTRANS SRL | F & D COMP SRL | OLIMPIADA PROD COM IMPEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.3M | 9.2M | 10M | 8.6M | 9.2M |
| Profit | 936K | 945K | 1.1M | 231K | 1.5M |
| Margin | 10,1% | 10,3% | 11,0% | 2,7% | 15,8% |
| Employees | 21 | 24 | 24 | 21 | 23 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IMOBETON S.R.L.”.