IMAV SRL
Revenue
1.5M
2024
Profit
981K
2024
Employees
9
2024
Margin
63,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IMAV SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.535 la cifra de afaceri, #1.019 la profit, #1.043 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IMAV SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.535 la cifra de afaceri, #1.019 la profit, #1.043 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TM.P. Termomeccanica Romania SRL | 1.5M | 9 | Activități profesionale |
| TOPO MAS SRL | 1.5M | 9 | Activități profesionale |
| CONUS-INC. SRL | 1.6M | 9 | Activități profesionale |
| PROIECTARE INTEGRAT� TERRA S.R.L. | 1.6M | 9 | Activități profesionale |
| WASTE LABORATORY SA | 1.5M | 9 | Activități profesionale |
| INCONA S.R.L. | 1.6M | 9 | Activități profesionale |
| MR.2PLB SRL | 1.6M | 9 | Activități profesionale |
| SOCIETATEA DE INSPECTIE TEHNICA UTIL - ECHIP INSPECT SRL | 1.6M | 9 | Activități profesionale |
| WESTERN OUTDOOR SRL | 1.6M | 9 | Activități profesionale |
| MENTEN S.R.L. | 1.5M | 9 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 63.2%
- CA / angajat
- 172K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 981K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 981K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IMAV SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IMAV SRL(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 981K
- Rank RO
- #114.417
- TM.P. Termomeccanica Romania SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 14.7K
- Rank RO
- #114.796
- TOPO MAS SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 210K
- Rank RO
- #114.896
- CONUS-INC. SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 292K
- Rank RO
- #113.255
- PROIECTARE INTEGRAT� TERRA S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 33.1K
- Rank RO
- #113.138
- WASTE LABORATORY SA
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 62.6K
- Rank RO
- #116.157
- INCONA S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 549K
- Rank RO
- #112.688
- MR.2PLB SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 4.6K
- Rank RO
- #111.838
- SOCIETATEA DE INSPECTIE TEHNICA UTIL - ECHIP INSPECT SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #111.020
- WESTERN OUTDOOR SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 9
- Profit
- -659K
- Rank RO
- #110.012
- MENTEN S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 9
- Profit
- 41.1K
- Rank RO
- #119.011
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IMAV SRL(current) | 1.5M | 9 | 981K | #114.417 |
| TM.P. Termomeccanica Romania SRL | 1.5M | 9 | 14.7K | #114.796 |
| TOPO MAS SRL | 1.5M | 9 | 210K | #114.896 |
| CONUS-INC. SRL | 1.6M | 9 | 292K | #113.255 |
| PROIECTARE INTEGRAT� TERRA S.R.L. | 1.6M | 9 | 33.1K | #113.138 |
| WASTE LABORATORY SA | 1.5M | 9 | 62.6K | #116.157 |
| INCONA S.R.L. | 1.6M | 9 | 549K | #112.688 |
| MR.2PLB SRL | 1.6M | 9 | 4.6K | #111.838 |
| SOCIETATEA DE INSPECTIE TEHNICA UTIL - ECHIP INSPECT SRL | 1.6M | 9 | 1.1M | #111.020 |
| WESTERN OUTDOOR SRL | 1.6M | 9 | -659K | #110.012 |
| MENTEN S.R.L. | 1.5M | 9 | 41.1K | #119.011 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IMAV SRL(you) | TM.P. Termomeccanica Romania SRL | TOPO MAS SRL | CONUS-INC. SRL | PROIECTARE INTEGRAT� TERRA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.5M | 1.5M | 1.6M | 1.6M |
| Profit | 981K | 14.7K | 210K | 292K | 33.1K |
| Margin | 63,2% | 1,0% | 13,6% | 18,5% | 2,1% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IMAV SRL”.