ILR LOGISTICA ROMANIA SRL
Revenue
12.6M
2024
Profit
203K
2024
Employees
12
2024
Margin
1,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ILR LOGISTICA ROMANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 12.6M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #403 la cifra de afaceri, #1.175 la profit, #508 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ILR LOGISTICA ROMANIA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 12.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #403 la cifra de afaceri, #1.175 la profit, #508 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TORB LOGISTIC SRL | 13.6M | 12 | Transport |
| AMV EUROTRANSLOG S.R.L. | 13.3M | 12 | Transport |
| AIR & SEA CONTAINER SHIPPING SRL | 14.4M | 12 | Transport |
| HAJDU ROMGAB EXIM SRL | 14.9M | 12 | Transport |
| WELL SOLUTIONS SRL | 13.7M | 11 | Transport |
| EU. TRA. LOG. REMI SRL | 15.1M | 12 | Transport |
| TIME CRITICAL LINE S.R.L. | 13.7M | 10 | Transport |
| COMPLETE CARGO SRL | 14M | 14 | Transport |
| EUROPASPED LOGISTICS SRL | 12.5M | 11 | Transport |
| BLACK SEA BROKERS AND CLEARANCE SRL | 14.3M | 14 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GIURGIU
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.5%
- CA / angajat
- 1.1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 12.6M
- Profit net
- 203K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12.6M | 203K | 12 |
Explore
Industry (CAEN 52)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ILR LOGISTICA ROMANIA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ILR LOGISTICA ROMANIA SRL(current)
- Revenue
- 12.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 203K
- Rank RO
- #20.079
- TORB LOGISTIC SRL
- Revenue
- 13.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #20.219
- AMV EUROTRANSLOG S.R.L.
- Revenue
- 13.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #20.500
- AIR & SEA CONTAINER SHIPPING SRL
- Revenue
- 14.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #19.233
- HAJDU ROMGAB EXIM SRL
- Revenue
- 14.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 18.8K
- Rank RO
- #18.708
- WELL SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 426K
- Rank RO
- #20.007
- EU. TRA. LOG. REMI SRL
- Revenue
- 15.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 203K
- Rank RO
- #18.451
- TIME CRITICAL LINE S.R.L.
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #20.055
- COMPLETE CARGO SRL
- Revenue
- 14M
- Employees
- 14
- Profit
- 364K
- Rank RO
- #19.666
- EUROPASPED LOGISTICS SRL
- Revenue
- 12.5M
- Employees
- 11
- Profit
- 255K
- Rank RO
- #21.660
- BLACK SEA BROKERS AND CLEARANCE SRL
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 218K
- Rank RO
- #19.323
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ILR LOGISTICA ROMANIA SRL(current) | 12.6M | 12 | 203K | #20.079 |
| TORB LOGISTIC SRL | 13.6M | 12 | 1.7M | #20.219 |
| AMV EUROTRANSLOG S.R.L. | 13.3M | 12 | 1.3M | #20.500 |
| AIR & SEA CONTAINER SHIPPING SRL | 14.4M | 12 | 1.3M | #19.233 |
| HAJDU ROMGAB EXIM SRL | 14.9M | 12 | 18.8K | #18.708 |
| WELL SOLUTIONS SRL | 13.7M | 11 | 426K | #20.007 |
| EU. TRA. LOG. REMI SRL | 15.1M | 12 | 203K | #18.451 |
| TIME CRITICAL LINE S.R.L. | 13.7M | 10 | 1.8M | #20.055 |
| COMPLETE CARGO SRL | 14M | 14 | 364K | #19.666 |
| EUROPASPED LOGISTICS SRL | 12.5M | 11 | 255K | #21.660 |
| BLACK SEA BROKERS AND CLEARANCE SRL | 14.3M | 14 | 218K | #19.323 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ILR LOGISTICA ROMANIA SRL(you) | TORB LOGISTIC SRL | AMV EUROTRANSLOG S.R.L. | AIR & SEA CONTAINER SHIPPING SRL | HAJDU ROMGAB EXIM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 12.6M | 13.6M | 13.3M | 14.4M | 14.9M |
| Profit | 203K | 1.7M | 1.3M | 1.3M | 18.8K |
| Margin | 1,5% | 12,5% | 9,7% | 8,7% | 0,1% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ILR LOGISTICA ROMANIA SRL”.