Revenue

10.3M

2024

Profit

751K

2024

Employees

20

2024

Margin

7,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ILIE & DECU TRANS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 10.3M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #1.401 la cifra de afaceri, #1.332 la profit, #1.445 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ILIE & DECU TRANS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 10.3M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.0%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #1.401 la cifra de afaceri, #1.332 la profit, #1.445 la număr angajați din 69.154 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.401 din 69.154 companii

Top 2.0%

Vezi clasamentul

După profit

#1.332 din 69.154 companii

Top 1.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.445 din 69.154 companii

Top 2.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
4.3%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri10.3M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 7.4× față de media industriei

Marjă profit7.0% vs medie industrie 4.3%

Compania este 1.6× față de media industriei

Angajați20 vs medie industrie 3

Compania este 6.2× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TEK LINE EXPEDITION SRL10.5M19Transport
ALME EUROTRANS S.R.L.10.7M20Transport
SMART LOGISTIC & DISTRIBUTION RO SRL10.9M20Transport
LYR-TRANS SRL10.5M20Transport
MN IMPEX SRL11.1M20Transport
TRANS-NICOLAESCU S.R.L.11.1M20Transport
EMISER LOGISTIC SRL10.4M20Transport
PRESTARI SERVICII "SAMBA" SRL10.7M21Transport
GALEXPRES SRL11.4M20Transport
EUROTRIP SPEDITION SRL10.9M19Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
7.0%
CA / angajat
539K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 3%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    10.3M
    Profit net
    751K
    Angajați
    20

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ILIE & DECU TRANS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricILIE & DECU TRANS SRL(you)TEK LINE EXPEDITION SRLALME EUROTRANS S.R.L.SMART LOGISTIC & DISTRIBUTION RO SRLLYR-TRANS SRL
Revenue
10.3M
10.5M
10.7M
10.9M
10.5M
Profit
751K
189K
189K
559K
731K
Margin
7,0%
1,8%
1,8%
5,1%
7,0%
Employees
20
19
20
20
20
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ILIE & DECU TRANS SRL”.