IBES ENGINEERING S.R.L.
Revenue
60K
2024
Profit
38.3K
2024
Employees
—
2024
Margin
63,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IBES ENGINEERING S.R.L. este o companie micro din sectorul Reparații și instalații mașini, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 60K lei (date 2024). În industria de Reparații și instalații mașini (România), compania este #2.726 la cifra de afaceri, #1.764 la profit, #2.846 la număr angajați din 3.946 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IBES ENGINEERING S.R.L. este o companie micro din sectorul Reparații și instalații mașini, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 60K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Reparații și instalații mașini (România), compania este #2.726 la cifra de afaceri, #1.764 la profit, #2.846 la număr angajați din 3.946 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Reparații și instalații mașini (CAEN 33) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 11.5%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 5.6× față de media industriei
Industry intelligence
Reparații și instalații mașini (CAEN 33) — 2024
Industry size
6.2B
RON revenue
Total companies
3.946
Total employees
18.351
Industry growth
—
YoY
Top companies
- SOCIETATEA DE REPARATII LOCOMOTIVE C.F.R.- S.C.R.L. BRASOV S.A.233M
- BONATTI S.p.a. PARMA, SUCURSALA BUCURESTI214M
- GE POWER INFRASTRUCTURE ROMANIA S.R.L.145M
- TURBOENERGY POWER CHI�IN�U SUCURSALA T�RGOVI�TE125M
- ARABELLE SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.117M
- GENERAL ELECTRIC GLOBAL SERVICES GMBH BADEN, SUCURSALA BUCURESTI111M
- SOCIETATEA PENTRU SERVICII DE MENTENANTA A RETELEI ELECTRICE DE TRANSPORT "SMART" S.A.107M
- WIND ENERGY SERVICE EAST EUROPE SRL101M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FILIP TECH S.R.L. | 59.3K | 1 | Reparații și instalații mașini |
| NAVALDY S.R.L. | 54.7K | 1 | Reparații și instalații mașini |
| MULLER PROD SERVICE IMPEX S.R.L. | 60K | 1 | Reparații și instalații mașini |
| AVIATEX EXPERT S.R.L. | 59.7K | 1 | Reparații și instalații mașini |
| SUNELECTROLIGHT SERVICE S.R.L. | 59.7K | 1 | Reparații și instalații mașini |
| LOGISTICS COFFE IDEEA S.R.L. | 60.4K | 1 | Reparații și instalații mașini |
| EMARCO DM S.R.L. | 59.6K | 1 | Reparații și instalații mașini |
| ALEXSIL LINE S.R.L. | 59.6K | 1 | Reparații și instalații mașini |
| SERVICE UTILAJE GEO S.R.L. | 60.4K | 1 | Reparații și instalații mașini |
| ELIND-SERVICE SRL | 59.5K | 1 | Reparații și instalații mașini |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 33)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 63.8%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 61%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 60K
- Profit net
- 38.3K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 60K | 38.3K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IBES ENGINEERING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IBES ENGINEERING S.R.L.(current)
- Revenue
- 60K
- Employees
- 0
- Profit
- 38.3K
- Rank RO
- #550.032
- FILIP TECH S.R.L.
- Revenue
- 59.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.8K
- Rank RO
- #551.568
- NAVALDY S.R.L.
- Revenue
- 54.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 28.5K
- Rank RO
- #559.393
- MULLER PROD SERVICE IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 60K
- Employees
- 1
- Profit
- 19.4K
- Rank RO
- #550.231
- AVIATEX EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 59.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.7K
- Rank RO
- #550.755
- SUNELECTROLIGHT SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 59.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 6.2K
- Rank RO
- #550.827
- LOGISTICS COFFE IDEEA S.R.L.
- Revenue
- 60.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -18.3K
- Rank RO
- #549.380
- EMARCO DM S.R.L.
- Revenue
- 59.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 409 lei
- Rank RO
- #550.945
- ALEXSIL LINE S.R.L.
- Revenue
- 59.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -1.9K
- Rank RO
- #551.030
- SERVICE UTILAJE GEO S.R.L.
- Revenue
- 60.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -232K
- Rank RO
- #549.241
- ELIND-SERVICE SRL
- Revenue
- 59.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.6K
- Rank RO
- #551.248
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IBES ENGINEERING S.R.L.(current) | 60K | 0 | 38.3K | #550.032 |
| FILIP TECH S.R.L. | 59.3K | 1 | -2.8K | #551.568 |
| NAVALDY S.R.L. | 54.7K | 1 | 28.5K | #559.393 |
| MULLER PROD SERVICE IMPEX S.R.L. | 60K | 1 | 19.4K | #550.231 |
| AVIATEX EXPERT S.R.L. | 59.7K | 1 | -3.7K | #550.755 |
| SUNELECTROLIGHT SERVICE S.R.L. | 59.7K | 1 | 6.2K | #550.827 |
| LOGISTICS COFFE IDEEA S.R.L. | 60.4K | 1 | -18.3K | #549.380 |
| EMARCO DM S.R.L. | 59.6K | 1 | 409 lei | #550.945 |
| ALEXSIL LINE S.R.L. | 59.6K | 1 | -1.9K | #551.030 |
| SERVICE UTILAJE GEO S.R.L. | 60.4K | 1 | -232K | #549.241 |
| ELIND-SERVICE SRL | 59.5K | 1 | -2.6K | #551.248 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IBES ENGINEERING S.R.L.(you) | FILIP TECH S.R.L. | NAVALDY S.R.L. | MULLER PROD SERVICE IMPEX S.R.L. | AVIATEX EXPERT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 60K | 59.3K | 54.7K | 60K | 59.7K |
| Profit | 38.3K | -2.8K | 28.5K | 19.4K | -3.7K |
| Margin | 63,8% | -4,7% | 52,1% | 32,3% | -6,1% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IBES ENGINEERING S.R.L.”.