IANO� DINCONS SRL

CUI 37151193·Construcții·Dolj·Founded 2024

Revenue

128K

2024

Profit

18.6K

2024

Employees

2

2024

Margin

14,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

IANO� DINCONS SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 128K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #28.627 la cifra de afaceri, #20.819 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
IANO� DINCONS SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 128K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.5%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #28.627 la cifra de afaceri, #20.819 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#28.627 din 56.726 companii

Top 50.5%

Vezi clasamentul

După profit

#20.819 din 56.726 companii

Top 36.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#14.220 din 56.726 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri128K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit14.5% vs medie industrie 9.8%

Compania este 1.5× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
NAPO ELEMENT SRL122K2Construcții
TNS INVEST CONSTRUCT S.R.L.120K2Construcții
EREM IDEEA HOUSE S.R.L.137K2Construcții
GENEVI WBW INVEST S.R.L.119K2Construcții
F&V TEAM CONSTRUCT S.R.L.119K2Construcții
PREOTEASA BEST RESIDENCE S.R.L.141K2Construcții
SORMARSOR S.R.L.116K2Construcții
NICU STOENICA CONSTRUCT S.R.L.144K2Construcții
GLAVAN HOUSE S.R.L.128K2Construcții
CASA CONSTRUCT S.R.L.128K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
14.5%
CA / angajat
64K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 51%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    128K
    Profit net
    18.6K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la IANO� DINCONS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricIANO� DINCONS SRL(you)NAPO ELEMENT SRLTNS INVEST CONSTRUCT S.R.L.EREM IDEEA HOUSE S.R.L.GENEVI WBW INVEST S.R.L.
Revenue
128K
122K
120K
137K
119K
Profit
18.6K
-88.5K
6.9K
8.1K
295 lei
Margin
14,5%
-72,4%
5,8%
5,9%
0,2%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “IANO� DINCONS SRL”.