IANIS IMPEX SRL
Revenue
1.2M
2024
Profit
102K
2024
Employees
4
2024
Margin
5,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IANIS IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #5.255 la cifra de afaceri, #4.702 la profit, #3.733 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IANIS IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #5.255 la cifra de afaceri, #4.702 la profit, #3.733 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SOFI AGRO CONCEPT S.R.L. | 1.7M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CRISTINA MEDIA SERVICES SRL | 1.7M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO VOINEA S.R.L. | 1.5M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO CRISVALI S.R.L. | 2M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| JAD REGAL DEVELOPMENT S.R.L. | 2M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO RELIDOB S.R.L. | 1.7M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| DUM GANEA AGROIMPEX SRL | 1.7M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SOCIET AGRICOLA GLORIA | 1.7M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SEMPREST COSMIN SRL | 1.7M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CRISTINESCU AGRIPREST SRL | 1.7M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TELEORMAN
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.9%
- CA / angajat
- 433K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.2M
- Profit net
- 102K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.2M | 102K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IANIS IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IANIS IMPEX SRL(current)
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 102K
- Rank RO
- #105.986
- SOFI AGRO CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 74.9K
- Rank RO
- #107.379
- CRISTINA MEDIA SERVICES SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 4
- Profit
- -265K
- Rank RO
- #108.570
- AGRO VOINEA S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 14.3K
- Rank RO
- #115.582
- AGRO CRISVALI S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 4
- Profit
- 45.6K
- Rank RO
- #96.309
- JAD REGAL DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 4
- Profit
- 257K
- Rank RO
- #95.998
- AGRO RELIDOB S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 111K
- Rank RO
- #106.155
- DUM GANEA AGROIMPEX SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 4
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #106.237
- SOCIET AGRICOLA GLORIA
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 625K
- Rank RO
- #105.609
- SEMPREST COSMIN SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #106.380
- CRISTINESCU AGRIPREST SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 4
- Profit
- 8.8K
- Rank RO
- #106.458
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IANIS IMPEX SRL(current) | 1.2M | 4 | 102K | #105.986 |
| SOFI AGRO CONCEPT S.R.L. | 1.7M | 4 | 74.9K | #107.379 |
| CRISTINA MEDIA SERVICES SRL | 1.7M | 4 | -265K | #108.570 |
| AGRO VOINEA S.R.L. | 1.5M | 4 | 14.3K | #115.582 |
| AGRO CRISVALI S.R.L. | 2M | 4 | 45.6K | #96.309 |
| JAD REGAL DEVELOPMENT S.R.L. | 2M | 4 | 257K | #95.998 |
| AGRO RELIDOB S.R.L. | 1.7M | 4 | 111K | #106.155 |
| DUM GANEA AGROIMPEX SRL | 1.7M | 4 | -1.1M | #106.237 |
| SOCIET AGRICOLA GLORIA | 1.7M | 4 | 625K | #105.609 |
| SEMPREST COSMIN SRL | 1.7M | 4 | 194K | #106.380 |
| CRISTINESCU AGRIPREST SRL | 1.7M | 4 | 8.8K | #106.458 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IANIS IMPEX SRL(you) | SOFI AGRO CONCEPT S.R.L. | CRISTINA MEDIA SERVICES SRL | AGRO VOINEA S.R.L. | AGRO CRISVALI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.2M | 1.7M | 1.7M | 1.5M | 2M |
| Profit | 102K | 74.9K | -265K | 14.3K | 45.6K |
| Margin | 5,9% | 4,4% | -15,8% | 0,9% | 2,3% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IANIS IMPEX SRL”.