IANBRA COMIMPEX S.R.L.
Revenue
2M
2024
Profit
-326K
2024
Employees
13
2024
Margin
-15,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
IANBRA COMIMPEX S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #292 la cifra de afaceri, #2.007 la profit, #221 la număr angajați din 2.066 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- IANBRA COMIMPEX S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -15.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #292 la cifra de afaceri, #2.007 la profit, #221 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este -62.3× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NGM-LEONARD SRL | 2M | 14 | Fabricare produse textile |
| CBC CONCEPT SRL | 2M | 15 | Fabricare produse textile |
| GENERAL-TEX SRL | 2.2M | 12 | Fabricare produse textile |
| UNIPROD MANAGEMENT SERVICES SRL | 2.2M | 12 | Fabricare produse textile |
| NICORATEX S.R.L. | 1.9M | 14 | Fabricare produse textile |
| ROMINVEST EXPORT IMPORT SRL | 1.7M | 13 | Fabricare produse textile |
| LIPSTICKS ALLTECH SRL | 2.9M | 13 | Fabricare produse textile |
| FIC BABY EXPO S.R.L. | 2M | 15 | Fabricare produse textile |
| BAUMEISTER PROGRAMM S.R.L. | 1.9M | 14 | Fabricare produse textile |
| SUNNY BLINDS SRL | 2.5M | 13 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -15.9%
- CA / angajat
- 158K
- Scor risc (0–100)
- 58
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- -326K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | -326K | 13 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la IANBRA COMIMPEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- IANBRA COMIMPEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 13
- Profit
- -326K
- Rank RO
- #93.790
- NGM-LEONARD SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 14
- Profit
- 4.5K
- Rank RO
- #96.376
- CBC CONCEPT SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 15
- Profit
- 385K
- Rank RO
- #93.751
- GENERAL-TEX SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 473K
- Rank RO
- #89.592
- UNIPROD MANAGEMENT SERVICES SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 12
- Profit
- -155K
- Rank RO
- #89.285
- NICORATEX S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 14
- Profit
- 72.2K
- Rank RO
- #98.945
- ROMINVEST EXPORT IMPORT SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 201K
- Rank RO
- #106.008
- LIPSTICKS ALLTECH SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 2.2K
- Rank RO
- #70.295
- FIC BABY EXPO S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 15
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #96.013
- BAUMEISTER PROGRAMM S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 14
- Profit
- 335K
- Rank RO
- #101.056
- SUNNY BLINDS SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 13
- Profit
- -117K
- Rank RO
- #77.474
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| IANBRA COMIMPEX S.R.L.(current) | 2M | 13 | -326K | #93.790 |
| NGM-LEONARD SRL | 2M | 14 | 4.5K | #96.376 |
| CBC CONCEPT SRL | 2M | 15 | 385K | #93.751 |
| GENERAL-TEX SRL | 2.2M | 12 | 473K | #89.592 |
| UNIPROD MANAGEMENT SERVICES SRL | 2.2M | 12 | -155K | #89.285 |
| NICORATEX S.R.L. | 1.9M | 14 | 72.2K | #98.945 |
| ROMINVEST EXPORT IMPORT SRL | 1.7M | 13 | 201K | #106.008 |
| LIPSTICKS ALLTECH SRL | 2.9M | 13 | 2.2K | #70.295 |
| FIC BABY EXPO S.R.L. | 2M | 15 | 107K | #96.013 |
| BAUMEISTER PROGRAMM S.R.L. | 1.9M | 14 | 335K | #101.056 |
| SUNNY BLINDS SRL | 2.5M | 13 | -117K | #77.474 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | IANBRA COMIMPEX S.R.L.(you) | NGM-LEONARD SRL | CBC CONCEPT SRL | GENERAL-TEX SRL | UNIPROD MANAGEMENT SERVICES SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2M | 2M | 2.2M | 2.2M |
| Profit | -326K | 4.5K | 385K | 473K | -155K |
| Margin | -15,9% | 0,2% | 18,8% | 21,8% | -7,1% |
| Employees | 13 | 14 | 15 | 12 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “IANBRA COMIMPEX S.R.L.”.