HYPERICI SRL
Revenue
9.3M
2024
Profit
909K
2024
Employees
12
2024
Margin
9,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HYPERICI SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 9.3M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.757 la cifra de afaceri, #1.822 la profit, #3.461 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HYPERICI SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 9.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.757 la cifra de afaceri, #1.822 la profit, #3.461 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.1× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este 3.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| UNIQIT SYSTEM S.R.L. | 9M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| FARMACIA OANA MARIA SRL | 10.5M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| FOCUS PLUS S.R.L. | 9.3M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| NICHE RECORDS SRL | 9.3M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| TIBELIN S.R.L. | 9.2M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| MIHALECATA SRL | 9.2M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| SPRING CAPRICE SRL | 9.1M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| FYN MAMBO CLAS SRL | 9.1M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| SUPREM BRAND S.R.L. | 9.1M | 12 | Comerț cu amănuntul |
| BARTALIS & DANIEL SRL | 9.5M | 12 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.8%
- CA / angajat
- 774K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.3M
- Profit net
- 909K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.3M | 909K | 12 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HYPERICI SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HYPERICI SRL(current)
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 909K
- Rank RO
- #27.618
- UNIQIT SYSTEM S.R.L.
- Revenue
- 9M
- Employees
- 12
- Profit
- 409K
- Rank RO
- #28.385
- FARMACIA OANA MARIA SRL
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 669K
- Rank RO
- #25.066
- FOCUS PLUS S.R.L.
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 364K
- Rank RO
- #27.571
- NICHE RECORDS SRL
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 270K
- Rank RO
- #27.671
- TIBELIN S.R.L.
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 507K
- Rank RO
- #27.825
- MIHALECATA SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #27.869
- SPRING CAPRICE SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 344K
- Rank RO
- #28.053
- FYN MAMBO CLAS SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 687K
- Rank RO
- #28.151
- SUPREM BRAND S.R.L.
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 214K
- Rank RO
- #28.157
- BARTALIS & DANIEL SRL
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 792K
- Rank RO
- #27.088
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HYPERICI SRL(current) | 9.3M | 12 | 909K | #27.618 |
| UNIQIT SYSTEM S.R.L. | 9M | 12 | 409K | #28.385 |
| FARMACIA OANA MARIA SRL | 10.5M | 12 | 669K | #25.066 |
| FOCUS PLUS S.R.L. | 9.3M | 12 | 364K | #27.571 |
| NICHE RECORDS SRL | 9.3M | 12 | 270K | #27.671 |
| TIBELIN S.R.L. | 9.2M | 12 | 507K | #27.825 |
| MIHALECATA SRL | 9.2M | 12 | 1.2M | #27.869 |
| SPRING CAPRICE SRL | 9.1M | 12 | 344K | #28.053 |
| FYN MAMBO CLAS SRL | 9.1M | 12 | 687K | #28.151 |
| SUPREM BRAND S.R.L. | 9.1M | 12 | 214K | #28.157 |
| BARTALIS & DANIEL SRL | 9.5M | 12 | 792K | #27.088 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HYPERICI SRL(you) | UNIQIT SYSTEM S.R.L. | FARMACIA OANA MARIA SRL | FOCUS PLUS S.R.L. | NICHE RECORDS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.3M | 9M | 10.5M | 9.3M | 9.3M |
| Profit | 909K | 409K | 669K | 364K | 270K |
| Margin | 9,8% | 4,6% | 6,4% | 3,9% | 2,9% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HYPERICI SRL”.