HYDROPROOF SRL
Revenue
17.3M
2024
Profit
676K
2024
Employees
49
2024
Margin
3,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HYDROPROOF SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 17.3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #505 la cifra de afaceri, #2.227 la profit, #290 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HYDROPROOF SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 17.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #505 la cifra de afaceri, #2.227 la profit, #290 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 12.1× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 13.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ATRIA CONCEPT SRL | 17.4M | 50 | Construcții |
| CONSTRUCTII EXCAVATII DVF SRL | 18.9M | 44 | Construcții |
| INTER HEAT SRL | 18M | 47 | Construcții |
| ALEX RO INVEST S.R.L. | 18.1M | 62 | Construcții |
| ROMANOR SRL | 16.4M | 51 | Construcții |
| MHT EXPERIENCE SRL | 18.8M | 46 | Construcții |
| TEHNOINSTAL SRL | 16.3M | 46 | Construcții |
| COMPANIA DE DEMOLARI INDUSTRIALE SRL | 20.3M | 48 | Construcții |
| AMBRA SERVICE S.R.L. | 20.9M | 49 | Construcții |
| COMFRIG S.R.L. | 19.1M | 45 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.8%
- CA / angajat
- 361K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 17.3M
- Profit net
- 676K
- Angajați
- 49
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 17.3M | 676K | 49 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HYDROPROOF SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HYDROPROOF SRL(current)
- Revenue
- 17.3M
- Employees
- 49
- Profit
- 676K
- Rank RO
- #16.143
- ATRIA CONCEPT SRL
- Revenue
- 17.4M
- Employees
- 50
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #16.340
- CONSTRUCTII EXCAVATII DVF SRL
- Revenue
- 18.9M
- Employees
- 44
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #15.151
- INTER HEAT SRL
- Revenue
- 18M
- Employees
- 47
- Profit
- 220K
- Rank RO
- #15.909
- ALEX RO INVEST S.R.L.
- Revenue
- 18.1M
- Employees
- 62
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #15.823
- ROMANOR SRL
- Revenue
- 16.4M
- Employees
- 51
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #17.183
- MHT EXPERIENCE SRL
- Revenue
- 18.8M
- Employees
- 46
- Profit
- 934K
- Rank RO
- #15.267
- TEHNOINSTAL SRL
- Revenue
- 16.3M
- Employees
- 46
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #17.262
- COMPANIA DE DEMOLARI INDUSTRIALE SRL
- Revenue
- 20.3M
- Employees
- 48
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #14.240
- AMBRA SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 20.9M
- Employees
- 49
- Profit
- 3.3M
- Rank RO
- #13.868
- COMFRIG S.R.L.
- Revenue
- 19.1M
- Employees
- 45
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #15.048
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HYDROPROOF SRL(current) | 17.3M | 49 | 676K | #16.143 |
| ATRIA CONCEPT SRL | 17.4M | 50 | 1.9M | #16.340 |
| CONSTRUCTII EXCAVATII DVF SRL | 18.9M | 44 | 2.5M | #15.151 |
| INTER HEAT SRL | 18M | 47 | 220K | #15.909 |
| ALEX RO INVEST S.R.L. | 18.1M | 62 | 3.6M | #15.823 |
| ROMANOR SRL | 16.4M | 51 | 1.1M | #17.183 |
| MHT EXPERIENCE SRL | 18.8M | 46 | 934K | #15.267 |
| TEHNOINSTAL SRL | 16.3M | 46 | 1.9M | #17.262 |
| COMPANIA DE DEMOLARI INDUSTRIALE SRL | 20.3M | 48 | 2.8M | #14.240 |
| AMBRA SERVICE S.R.L. | 20.9M | 49 | 3.3M | #13.868 |
| COMFRIG S.R.L. | 19.1M | 45 | 1.9M | #15.048 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HYDROPROOF SRL(you) | ATRIA CONCEPT SRL | CONSTRUCTII EXCAVATII DVF SRL | INTER HEAT SRL | ALEX RO INVEST S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 17.3M | 17.4M | 18.9M | 18M | 18.1M |
| Profit | 676K | 1.9M | 2.5M | 220K | 3.6M |
| Margin | 3,8% | 10,8% | 13,4% | 1,2% | 19,8% |
| Employees | 49 | 50 | 44 | 47 | 62 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HYDROPROOF SRL”.