HURAMEX SRL
Revenue
2.3M
2024
Profit
209K
2024
Employees
8
2024
Margin
8,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HURAMEX SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #11.132 la cifra de afaceri, #9.018 la profit, #5.743 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HURAMEX SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 2.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #11.132 la cifra de afaceri, #9.018 la profit, #5.743 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 2.4× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HELIOS SRL | 2.3M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| BURVAS COM SRL | 2.5M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| MINIPESC S.R.L. | 2.1M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| BENNY EXIM SRL | 2.6M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| TONIA & NINA ALIMENT S.R.L. | 2.3M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| ESTER BUCURIA S.R.L. | 2.3M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| LA TREI TRANDAFIRI MIXT SRL | 2.3M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| FARMACIA PROPHARM VLAD SRL | 2.3M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| D�NIC� MYRUDANY MARKET S.R.L. | 2.3M | 8 | Comerț cu amănuntul |
| NICOLAS TRADING SRL | 2.3M | 8 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.9%
- CA / angajat
- 292K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.3M
- Profit net
- 209K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.3M | 209K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HURAMEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HURAMEX SRL(current)
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 209K
- Rank RO
- #84.484
- HELIOS SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 431K
- Rank RO
- #85.197
- BURVAS COM SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 8
- Profit
- 125K
- Rank RO
- #78.552
- MINIPESC S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- -40.8K
- Rank RO
- #91.315
- BENNY EXIM SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 8
- Profit
- -5.7K
- Rank RO
- #76.501
- TONIA & NINA ALIMENT S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- -35.6K
- Rank RO
- #84.453
- ESTER BUCURIA S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 462 lei
- Rank RO
- #84.404
- LA TREI TRANDAFIRI MIXT SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- -135K
- Rank RO
- #84.584
- FARMACIA PROPHARM VLAD SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 92.9K
- Rank RO
- #84.666
- D�NIC� MYRUDANY MARKET S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 11.1K
- Rank RO
- #84.209
- NICOLAS TRADING SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 8
- Profit
- -150K
- Rank RO
- #84.755
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HURAMEX SRL(current) | 2.3M | 8 | 209K | #84.484 |
| HELIOS SRL | 2.3M | 8 | 431K | #85.197 |
| BURVAS COM SRL | 2.5M | 8 | 125K | #78.552 |
| MINIPESC S.R.L. | 2.1M | 8 | -40.8K | #91.315 |
| BENNY EXIM SRL | 2.6M | 8 | -5.7K | #76.501 |
| TONIA & NINA ALIMENT S.R.L. | 2.3M | 8 | -35.6K | #84.453 |
| ESTER BUCURIA S.R.L. | 2.3M | 8 | 462 lei | #84.404 |
| LA TREI TRANDAFIRI MIXT SRL | 2.3M | 8 | -135K | #84.584 |
| FARMACIA PROPHARM VLAD SRL | 2.3M | 8 | 92.9K | #84.666 |
| D�NIC� MYRUDANY MARKET S.R.L. | 2.3M | 8 | 11.1K | #84.209 |
| NICOLAS TRADING SRL | 2.3M | 8 | -150K | #84.755 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HURAMEX SRL(you) | HELIOS SRL | BURVAS COM SRL | MINIPESC S.R.L. | BENNY EXIM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.3M | 2.3M | 2.5M | 2.1M | 2.6M |
| Profit | 209K | 431K | 125K | -40.8K | -5.7K |
| Margin | 8,9% | 18,7% | 5,0% | -1,9% | -0,2% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HURAMEX SRL”.