HUNING TRADE SRL
Revenue
5.8M
2024
Profit
1.3M
2024
Employees
5
2024
Margin
21,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HUNING TRADE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 5.8M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #7.795 la cifra de afaceri, #3.186 la profit, #8.096 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HUNING TRADE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 5.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #7.795 la cifra de afaceri, #3.186 la profit, #8.096 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 5.1× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PAPER PACKAGING DISTRIBUTION S.R.L. | 5.8M | 5 | Comerț en-gros |
| URBAN TECH SOLUTIONS S.R.L. | 5.7M | 5 | Comerț en-gros |
| TINKOFF SRL | 5.7M | 5 | Comerț en-gros |
| KLAUSTEN COMPANY SRL | 6.1M | 5 | Comerț en-gros |
| GMS CEREAL BOLDU COOPERATIVA AGRICOL� | 6.1M | 5 | Comerț en-gros |
| HITARO PLASTIC MACHINES S.R.L. | 6.1M | 5 | Comerț en-gros |
| LIME MEDICALS S.R.L. | 6M | 5 | Comerț en-gros |
| FOOD EX-IM GLOBAL SRL | 6M | 5 | Comerț en-gros |
| CASSIDY MANAGEMENT SRL | 7M | 5 | Comerț en-gros |
| SIMBOL D SERV COM S.R.L. | 6M | 5 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 21.3%
- CA / angajat
- 1.2M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.8M
- Profit net
- 1.3M
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.8M | 1.3M | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HUNING TRADE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HUNING TRADE SRL(current)
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #39.456
- PAPER PACKAGING DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 5.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 264K
- Rank RO
- #40.797
- URBAN TECH SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 692K
- Rank RO
- #41.315
- TINKOFF SRL
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 421K
- Rank RO
- #41.576
- KLAUSTEN COMPANY SRL
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 5
- Profit
- -213K
- Rank RO
- #39.422
- GMS CEREAL BOLDU COOPERATIVA AGRICOL�
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #39.391
- HITARO PLASTIC MACHINES S.R.L.
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 5
- Profit
- 705K
- Rank RO
- #39.360
- LIME MEDICALS S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 5
- Profit
- 200K
- Rank RO
- #39.582
- FOOD EX-IM GLOBAL SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 5
- Profit
- 169K
- Rank RO
- #39.591
- CASSIDY MANAGEMENT SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 5
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #34.937
- SIMBOL D SERV COM S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 5
- Profit
- 678K
- Rank RO
- #39.704
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HUNING TRADE SRL(current) | 5.8M | 5 | 1.3M | #39.456 |
| PAPER PACKAGING DISTRIBUTION S.R.L. | 5.8M | 5 | 264K | #40.797 |
| URBAN TECH SOLUTIONS S.R.L. | 5.7M | 5 | 692K | #41.315 |
| TINKOFF SRL | 5.7M | 5 | 421K | #41.576 |
| KLAUSTEN COMPANY SRL | 6.1M | 5 | -213K | #39.422 |
| GMS CEREAL BOLDU COOPERATIVA AGRICOL� | 6.1M | 5 | 109K | #39.391 |
| HITARO PLASTIC MACHINES S.R.L. | 6.1M | 5 | 705K | #39.360 |
| LIME MEDICALS S.R.L. | 6M | 5 | 200K | #39.582 |
| FOOD EX-IM GLOBAL SRL | 6M | 5 | 169K | #39.591 |
| CASSIDY MANAGEMENT SRL | 7M | 5 | 2.2M | #34.937 |
| SIMBOL D SERV COM S.R.L. | 6M | 5 | 678K | #39.704 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HUNING TRADE SRL(you) | PAPER PACKAGING DISTRIBUTION S.R.L. | URBAN TECH SOLUTIONS S.R.L. | TINKOFF SRL | KLAUSTEN COMPANY SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.8M | 5.8M | 5.7M | 5.7M | 6.1M |
| Profit | 1.3M | 264K | 692K | 421K | -213K |
| Margin | 21,3% | 4,5% | 12,1% | 7,4% | -3,5% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HUNING TRADE SRL”.