HUMMELL IMPEX S.R.L.
Revenue
428K
2024
Profit
-169K
2024
Employees
5
2024
Margin
-39,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HUMMELL IMPEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 428K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #9.529 la cifra de afaceri, #29.566 la profit, #5.205 la număr angajați din 30.688 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HUMMELL IMPEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 428K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -39.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #9.529 la cifra de afaceri, #29.566 la profit, #5.205 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este -5.9× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| IDEAL CONFORT SERVICE SRL | 490K | 5 | Alimentație și servicii |
| PPS BROTHERS S.R.L. | 432K | 5 | Alimentație și servicii |
| PIZZA CLEVEANTO S.R.L. | 430K | 5 | Alimentație și servicii |
| FLORION SERVICE S.R.L. | 435K | 5 | Alimentație și servicii |
| IOBA CAMPING SRL | 428K | 5 | Alimentație și servicii |
| QIDIAN FOOD S.R.L. | 427K | 5 | Alimentație și servicii |
| HUNADPREZS SRL | 427K | 5 | Alimentație și servicii |
| ZORBA BASTION S.R.L. | 437K | 5 | Alimentație și servicii |
| MARIACOS SPECIALITY CAFFEE S.R.L. | 423K | 5 | Alimentație și servicii |
| CITA MARAC S.R.L. | 422K | 5 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -39.2%
- CA / angajat
- 86.4K
- Scor risc (0–100)
- 70
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 428K
- Profit net
- -169K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 428K | -169K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HUMMELL IMPEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HUMMELL IMPEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 428K
- Employees
- 5
- Profit
- -169K
- Rank RO
- #247.914
- IDEAL CONFORT SERVICE SRL
- Revenue
- 490K
- Employees
- 5
- Profit
- -80.5K
- Rank RO
- #231.524
- PPS BROTHERS S.R.L.
- Revenue
- 432K
- Employees
- 5
- Profit
- 46.3K
- Rank RO
- #247.741
- PIZZA CLEVEANTO S.R.L.
- Revenue
- 430K
- Employees
- 5
- Profit
- -144K
- Rank RO
- #248.357
- FLORION SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 435K
- Employees
- 5
- Profit
- -125K
- Rank RO
- #246.903
- IOBA CAMPING SRL
- Revenue
- 428K
- Employees
- 5
- Profit
- -17.4K
- Rank RO
- #249.127
- QIDIAN FOOD S.R.L.
- Revenue
- 427K
- Employees
- 5
- Profit
- -224K
- Rank RO
- #249.284
- HUNADPREZS SRL
- Revenue
- 427K
- Employees
- 5
- Profit
- 31.5K
- Rank RO
- #249.396
- ZORBA BASTION S.R.L.
- Revenue
- 437K
- Employees
- 5
- Profit
- 15.8K
- Rank RO
- #246.244
- MARIACOS SPECIALITY CAFFEE S.R.L.
- Revenue
- 423K
- Employees
- 5
- Profit
- -457K
- Rank RO
- #250.754
- CITA MARAC S.R.L.
- Revenue
- 422K
- Employees
- 5
- Profit
- -58.4K
- Rank RO
- #251.030
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HUMMELL IMPEX S.R.L.(current) | 428K | 5 | -169K | #247.914 |
| IDEAL CONFORT SERVICE SRL | 490K | 5 | -80.5K | #231.524 |
| PPS BROTHERS S.R.L. | 432K | 5 | 46.3K | #247.741 |
| PIZZA CLEVEANTO S.R.L. | 430K | 5 | -144K | #248.357 |
| FLORION SERVICE S.R.L. | 435K | 5 | -125K | #246.903 |
| IOBA CAMPING SRL | 428K | 5 | -17.4K | #249.127 |
| QIDIAN FOOD S.R.L. | 427K | 5 | -224K | #249.284 |
| HUNADPREZS SRL | 427K | 5 | 31.5K | #249.396 |
| ZORBA BASTION S.R.L. | 437K | 5 | 15.8K | #246.244 |
| MARIACOS SPECIALITY CAFFEE S.R.L. | 423K | 5 | -457K | #250.754 |
| CITA MARAC S.R.L. | 422K | 5 | -58.4K | #251.030 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HUMMELL IMPEX S.R.L.(you) | IDEAL CONFORT SERVICE SRL | PPS BROTHERS S.R.L. | PIZZA CLEVEANTO S.R.L. | FLORION SERVICE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 428K | 490K | 432K | 430K | 435K |
| Profit | -169K | -80.5K | 46.3K | -144K | -125K |
| Margin | -39,2% | -16,4% | 10,7% | -33,4% | -28,8% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HUMMELL IMPEX S.R.L.”.